Jan Baštář
Jan Baštář
Špecialista pre Karty a médiá

"Čítačka pamäťových kariet je elektronické zariadenie, ktoré slúži na prístup k údajom uloženým na digitálnej pamäťovej karte a je nevyhnutným príslušenstvom pre digitálnu fotografiu a video. Čítačka pamäťových kariet alebo len čítačka kariet, ako sa zvyčajne označuje, v podstate mení pamäťovú kartu na externý disk, ku ktorému možno pristupovať prostredníctvom operačného systému počítača alebo stiahnutím príslušného softvéru. Okrem špecializovaných čítačiek na čítanie, ktoré sa používajú pri spracovaní údajov z digitálnych filmov, čítačka kariet umožňuje čítanie aj zápis údajov na pamäťovú kartu. Okrem primárnej funkcie ukladania snímok do fotoaparátu možno túto kombináciu použiť na ukladanie a prenos akýchkoľvek údajov podobne ako prenosný pevný disk alebo flash disk."

Rýchle info
Lexar Professional XQD 2.0 čítačkaLexar Professional XQD 2.0 čítačka

Lexar Professional XQD 2.0 čítačka

Informujte o dostupnosti
64,36 €
Profesionálna čítačka XQD - vysoká rýchlosť pre súbory RAW a videá 4K a prenos súborov. Kompaktný dizajn na okamžité použitie. 5 rokov…
Rýchle info
Sony MRWE90, čítačka kariet XQD, USB 3.0Sony MRWE90, čítačka kariet XQD, USB 3.0

Sony MRWE90, čítačka kariet XQD, USB 3.0

Informujte o dostupnosti
116,99 €
Ideálne riešenie na rýchly prenos veľkých objemov dát z kariet XQD a SD do počítača. Preneste 60 GB údajov za približne 3 minúty.