NEPREMEŠKAJTE JESENNÝ VÝPREDAJ - viac ako 500 položiek - ZĽAVA až 80 %

Ako vybrať správneho dopravcu?

Naše dlhoročné skúsenosti a predovšetkým štatistiky hovoria jasne, o všetkom rozhoduje "posledná míľa". Čo to znamená?

Spokojnosť zákazníka závisí predovšetkým od posledného dopravcu, vodiča, konečného odovzdania do vašich rúk. Je to najdrahšia a najnáročnejšia časť prepravy pre dopravcu a zároveň je to časť, kde sa môže najviac vecí pokaziť. Pretože logistické procesy, deblokácie, triedičky, zberné linky sú u všetkých dopravcov prepracované do posledného detailu, ale obrazom dopravcu je posledný vodič na vašej poslednej míli.

Je to pravda, záleží na človeku, na tom poslednom, a povedzme si úprimne, stačí jedna výmena vodiča na dodávateľskej linke na vašom odovzdávacom mieste a zrazu firma funguje nejako lepšie alebo horšie. Nie! Vodič je zdvorilejší, zručnejší alebo práve naopak.

Preto je našou zásadou ponúkať širokú škálu dopravcov, aby ste si mohli vybrať svojho obľúbeného vodiča - Adam, Jakub, Pavol ...

 • Snažte sa využívať dopravcu, s ktorého dodávkami ste spokojní.
 • Ak sa nachádzate na mieste, kde vám ešte nikdy nič neposlali, opýtajte sa, s kým sú spokojní.
 • Majte na pamäti, že rozdiel 1 EUR v cene dopravy nestojí za to, aby ste si pokazili celý deň. Vždy sa snažíme mať najlepšie ceny prepravy.

Ako pomôcť rýchlemu predaniu?

 • Používajte aplikácie dopravcov alebo webové odkazy
  Dopravcovia zlepšujú konečný zážitok z doručenia, napr. spoločnosť DPD umožňuje vidieť, kde sa vodič nachádza, poslať mu správu a uľahčiť si tak vzájomné doručenie.
  Viete, že posledné metre doručenia môžu dopravcu stáť až 55 % z vypočítanej ceny doručenia? To je o dôvod viac, prečo investovať do pohodlia a efektívnosti tejto časti dodávky.
 • Riadič = človek
  A vodiči sú len ľudia, denne vykonajú 80 až 200 ! rozvozov, a to je skutočná fuška. Buďte k nim milí.
  Viete, že byť nápomocný nikdy nezostane jednostranným aktom, aj keď vám to nemusí hneď pomôcť, nabudúce sa vodič bude snažiť viac.
 • Prednostne platíte za tovar priamo v e-shope
  Prednostne platíte priamo pri nákupe, žiadny vodič nerád jazdí s balíkom peňazí.
  Viete, že prevádzkové poriadky vodičov nútia z bezpečnostných dôvodov zastaviť jazdu a odovzdať tržbu v najbližšej banke? Aj to má menej času na doručenie.
 • Majte pripravenú hotovosť
  Ak sa rozhodnete pre dobierku, pripravte si hotovosť alebo zaplaťte kreditnou kartou.
  Viete, že ak vodičovi trvá výmena hotovosti s každým zákazníkom len 30 sekúnd, znamená to pre vodiča hodinu času za celý deň?
 • 24 hodín
  Väčšina dopravcov zaručuje obvyklé doručenie do druhého dňa. Aj keď je logistika na relatívne malom území krajiny takto nastavená, nespoliehajte sa na ňu na 100 % a neodkladajte nákup na poslednú chvíľu.
  Viete, že zbytočný stres spôsobený touto situáciou doručenie určite neurýchli?