Všetko od fliaš na tekuté chemikálie rôznych veľkostí až po veľkokapacitné nádoby na skladovanie vybavenia tmavej komory. Väčšina chemikálií na vyvolávanie filmov a fotografií je opakovane použiteľná a má špecifické požiadavky na skladovanie. Treba dbať na výber správneho materiálu nádoby, aby chemikália nepoškodila nádobu, či už ide o vývojku, ustaľovač, zmáčadlo alebo prerušovací a tónovací kúpele.

Polyetylénové nádoby  

Nádoby pojmú veľké množstvá chemikálií a vďaka veľkým hrdlám a priehľadným objemovým mierkam sa ľahko dávkujú. Na skladovanie reaktantov si vyberte nádoby na chemikálie vyrobené z odolného polyetylénu. Tvarované polyetylénové nádrže majú schopnosť odolávať silným chemikáliám a chrániť skladované chemikálie pred degradáciou a únikom. Na zlúčeniny, ktoré reagujú so sklom, používajte polyetylénové nádoby. Zvážte nádrže s plávajúcimi vekami, aby ste zabránili vzájomnej kontaminácii. 

Plastové fľaše 

Ak nepotrebujete skladovať veľké množstvo, siahnite po plastových fľašiach. Plastové fľaše sú trvanlivé, odolné voči väčšine chemikálií a nerozbitné. Podobne ako nádrže na skladovanie chemikálií, aj lisované plastové fľaše sú flexibilné a odolné voči úniku skladovaných kvapalných chemikálií. Sú k dispozícii číre alebo farebné a v rôznych veľkostiach. Niektoré plastové fľaše majú harmonikový dizajn, ktorý umožňuje vytláčanie vzduchu, čo pomáha predchádzať oxidácii a zachovávať kvalitu vašich chemikálií. 

Sklenené fľaše 

V tmavej komore môžete na väčšinu roztokov použiť sklenené fľaše. Sklo je inertné (nereaktívne) a neporézne, takže nehrozí riziko chemickej reakcie s inými chemikáliami. V prípade skla nedochádza k vylúhovaniu, ktoré by kontaminovalo vaše roztoky. Niektoré fľaše sú farebné, čo je ideálne na skladovanie fotocitlivého materiálu. Jantárové fľaše chránia obsah pred UV aj modrým svetlom.

Žiadna položka