Benro je popredným výrobcom špičkových statívov a lídrom v presadzovaní technologicky najvyspelejších materiálov, čo ocení každý, kto nechce na svojich fotografických cestách padnúť od únavy pod robustným, ale ťažkým statívom. Nájdete tu všetko príslušenstvo pre statívy, od gimbalových hláv až po najnovšie rýchloupínacie doštičky. Veľmi atraktívny je aj sortiment fotografických batohov, ktoré spoločnosť vyrába s rovnakým nasadením ako statívy.

BENRO PRECISION INDUSTRIAL CO. LTD. sa nachádza v okrese Tanzhou v meste Zhongshan v južnej provincii Guangdong, ktorá je najrozvinutejšou priemyselnou oblasťou v Číne. Pre tých, ktorí tento kontinent nepoznajú, je vzdialený hodinu jazdy od Hongkongu.

Spoločnosť bola založená v spolupráci s japonskou spoločnosťou v roku 1995. Začala sa vyrábať s profesionálnymi fotografickými statívmi. Po úspechoch, ktoré spoločnosť zaznamenala v roku 2002, sa rozhodla spojiť vynikajúcu kvalitu s jednou značkou, ktorou sa stala Benro. Spoločnosť Benro potom urýchlila svoj úspech v produktových radoch profesionálnych statívov a hláv. Obrovské investície do najnovších strojov a nástrojov potrebných na presné obrábanie a v neposlednom rade do vysokokvalifikovaného personálu sa spoločnosti Benro mnohonásobne vyplatili. Tieto úspechy viedli k silnému postaveniu na náročných európskych a amerických trhoch. V roku 2008 spoločnosť Benro postavila továreň s rozlohou 65 000 m2, z čoho len 35 000 m2 je vlastná výrobná plocha. Pre tých, ktorí radi porovnávajú, to znamená 6 futbalových ihrísk strojov a zariadení potrebných na výrobu rôznych dielov pre statívy Benro.

V priebehu vývoja získala spoločnosť Benro mnoho výstavných a iných prestížnych ocenení za najlepšiu kvalitu, výkon a hodnotu. Kvalita a presnosť tak doslova prekonáva očakávania. Od roku 2004 získala spoločnosť mnoho patentov za svoje inovatívne statívové hlavy, čo bol len výsledok vytrvalej a tvrdej práce na zdokonaľovaní svojich statívových línií. Tento rok je zároveň rokom, keď sa spoločnosť Benro začala masívne presadzovať v povedomí používateľov v Európe a konkurenční výrobcovia ju museli brať vážne. V roku 2005 spoločnosť BENRO v spolupráci s Agentúrou na ochranu životného prostredia vyvinula prvý čadičový statív, čím opäť demonštrovala silu vývoja a inovatívneho dizajnu spoločnosti Benro na medzinárodnej úrovni.

Od roku 2010 spoločnosť investuje do vývoja a výroby batohov a tašiek, ktoré si získavajú popularitu rovnako rýchlo ako pred rokmi statívy. Kvalita spracovania, pomer ceny a kvality, odolnosť podporená dlhou zárukou osloví každého profesionálneho fotografa.

Benro sa aj naďalej usiluje o vedúce postavenie na trhu profesionálnych statívov vďaka ich nižšej hmotnosti, maximálnej pevnosti a bezchybnému výkonu. Poslanie spoločnosti Benro je jednoduché, 100 % profesionálne, 100 % zaručené a 100 % presahujúce požiadavky fotografa.

Vďaka úspešnej orientácii na kvalitu a investíciám do vývoja si spoločnosť mohla od roku 2012 dovoliť investovať do vývoja filtrov s parnou vrstvou a spustiť úplne novú linku v duchu najnovších technológií výroby fotografických filtrov. "Jednoduchá" stratégia nákupu autorských práv na najlepšie technológie a prípadné investície do ich vývoja posunuli tohto výrobcu prakticky zo dňa na deň na pozíciu lídra v segmente fotografických filtrov. Jednoduchá taktika opäť slávi úspech a spoločnosť Benro úplne ignoruje tradície v segmente filtrov a nielen to, vďaka obrovským investíciám do vývoja sa jej začína dariť. Filtre výrobcu Benro nájdete v troch kvalitách pod obchodným názvom Benro a Vü, vyrába polarizačné, UV, neutrálne sivé a nakoniec štvorcové sklenené filtre v neutrálnej sivej farbe a neutrálne prechodové filtre , kde je už úplne mimo akéhokoľvek ohrozenia špičky segmentu z hľadiska pomeru výkon cena.

Zajímavým novým segmentom v tejto oblasti sú hliníkové a karbónové šmýkačky a žeriavy s nosnosťou do 20 kg, ktoré sa vyrábajú v prevedeniach pre amatérske použitie až po čisto profesionálnu videoprodukciu.

Rýchle info
Tenba Fulton 14L batoh olivovýTenba Fulton 14L batoh olivový

Tenba Fulton 14L batoh olivový

Spýtajte sa na dostupnosť
111,15 €
• objem 14 litrov • vnútorné rozmery: 23 x 25 x 13 cm • zadný vstup pre 3-4 objektívy do 70-200/2,8) • iPad alebo iPad Pro do 11″ (28 cm)…
Rýchle info
Tenba Triangular Tripak TTP46Tenba Triangular Tripak TTP46

Tenba Triangular Tripak TTP46

Spýtajte sa na dostupnosť
203,45 €
• pre vybavenie statívu s dĺžkou do 117 cm • vnútorné rozmery 117 x 20 x 18 cm • vyrobené z balistického nylonu 1680 Denier • veľký…
Rýchle info
Tenba Cineluxe Roller 24Tenba Cineluxe Roller 24

Tenba Cineluxe Roller 24

Spýtajte sa na dostupnosť
438,05 €
• 28 x 53 x 23 cm vnútorné rozmery • 36 x 61 x 27 cm vonkajšie rozmery • pre profesionálne videokamery s dĺžkou do 53 cm • kolieska…
Rýchle info
Benro MCT28AFS2PROBenro MCT28AFS2PRO

Benro MCT28AFS2PRO

Skladom (okamžite)
230,35 €
Trojsekčný hliníkový monopod so základňou a fluidnou videohlavou Benro S2 Pro.