B.I.G. profi farebná a šedá karta BST1 60 x 142mm

-9%
3 body do vernostného systému
Cena
36,20 € s DPH

Štandardná cena
39,80 € s DPH

Ušetríte
9% (3,60 €)

Výrobca

Kód produktu
252109

Hmotnosť balenia
0.02 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme zajtra
ks

Profesionálna farebná a sivá karta na overovanie fotografických materiálov a postupov spracovania, určovanie filtrácie a expozície pri kopírovaní a zväčšovaní a ladenie farieb pri tlači alebo digitálnom spracovaní naskenovaných fotografií. ... Prečítajte si viac

Jedinečný nástroj na nastavenie presného podania farieb a tónov na fotografii, užitočný v technológii tlače a farebného skenovania. Ofsetová tlač nie je jednoduchá na výrobu tejto vynikajúcej farebnej platne, preto sme zvolili techniku airbrush. Tabuľka obsahuje 14 polí s rozmermi 1,7 x 1,7 cm s absolútne čistými matnými štandardnými farbami a sivou zónou.

Veľkosť tabuľky: 14 x 6 cm
Veľkosť farebného poľa: 1,7 x 1,7 cm

Barevná a sivá matná tabuľka

Hlmatná tabuľka s rozmermi 6 x 14 cm na posúdenie vlastností materiálu a spracovania a na správu a kontrolu následných reprodukcií fotografie. Stôl je presná meracia pomôcka s veľmi jemným povrchom. Chráňte ju pred prachom, svetlom a poškriabaním.

FAREBNÁ TABUĽKA BST1 JE URČENÁ NA

  • overovanie fotografických materiálov a postupov spracovania
  • určenie filtrácie a expozície pri kopírovaní a zväčšovaní
  • ladenie farieb pri tlači alebo digitálnom spracovaní naskenovanej fotografie.

TABULKA OBSAHUJE

  • tri sýte základné farby tlačového gamutu (žltá, purpurová, azúrová) a tri farby vytvorené kombináciou dvojíc týchto základných farieb (modrá, zelená, červená). Farebné plochy sú vyrobené sieťotlačou prémiových farieb (Wiederhold).

    Farebné tóny tabuľky sú blízke farbám tabuľky Kodak (okrem modrej). Sýtosť farieb je trochu prispôsobená farebnému gamutu európskej tlače a fyzicky obmedzená matným povrchom dosiek. Aby sa zachovala maximálna sýtosť a hlboké matné farby, povrch stola nie je potiahnutý ochrannou vrstvou proti mechanickému poškodeniu.

  • Stôl má tiež šesť hlbokých matných sivých plôch s odrazivosťou 88 %, 44 %, 22 %, 11 %, 5 %. 5 %, 2,8 %, čo zodpovedá optickej hustote 0,06 bielych plôch a kroku hustoty 0,30 (1 úroveň expozície) medzi jednotlivými úrovňami.
  • Pozadie tabuľky je neutrálne sivé s odrazivosťou typickej farby pokožky.

Ako pracovať s tabuľkou

 Tabuľku umiestnite na stranu záberu tak, aby nerušila fotografovaný objekt.
Vďaka matnej kvalite je tabuľka vhodná na najširšie použitie - je vhodným nástrojom na reprodukciu snímok (tu slúži rovnako ako známa lesklá tabuľka Kodak) a na fotografovanie priestorových objektov vo výtvarnej, reklamnej a dokumentárnej fotografii. Stôl môžete používať pri všetkých druhoch osvetlenia, nikdy sa neleskne, je univerzálnejší ako iné stoly tohto typu. Určite správnu expozíciu pri snímaní pomocou tabuľky 18% sivej.
 Tabuľky farebných plôch pomáhajú fotografom, tlačiarom, pracovníkom v oblasti videa a digitálneho spracovania obrazu porovnávať farby objektov a ich reprodukcií so známymi základnými farbami s cieľom korigovať proces reprodukcie. Tabuľky stupnice šedej vám umožnia vizuálne a objektívne porovnať gradáciu originálu a reprodukcie, nájsť správne expozičné a spracovateľské podmienky pre reprodukciu fotografií a vyvážiť postupy reprodukcie farieb vrátane digitálneho spracovania a tlače.
 Na účely merania odporúčame použiť naše farebné tabuľky s referenčnými údajmi pre každú oblasť: BST11 pre kalibráciu fotoaparátu a IT8.7 pre kalibráciu skenera.

Vybrané parametre
Sortiment Studio
Kategorie Studiové příslušenství
B.I.G. profi farebná a šedá karta BST1 60 x 142mm