B+W (007) Neutral-Clear 35,5mm, ochranný filter XS-Pro MRC-nano

6 bodov do vernostného systému 10 rokov záruka
Cena
63,70 € s DPH

Výrobca
B+W

Kód produktu
793947

Nie je skladom Sledovať dostupnosť
ks

Tento filter spĺňa želania mnohých fotografov, ktorí vyžadujú úplne čistý filter bez akéhokoľvek efektu. Jeho jedinou funkciou je chrániť prednú časť objektívu pred nečistotami, pieskom alebo vodou. Extrémne čisté špeciálne sklo s vysokou priepustnosťou je navyše chránené MRC alebo MRC nano vrstvami. Tieto vrstvy s hydrofóbnym povrchom výrazne znižujú priľnavosť nečistôt k povrchu filtra, čím chránia filter pred vodou a veľmi uľahčujú jeho čistenie. 007 Priehľadné filtre sú k dispozícii aj v rámčeku širokouhlého objektívu XS-PRO. Ak fotografujete v praktickom prostredí, na rallye, pri vode alebo v zlom počasí, je pre vás určený filter 007 Clear.

Viete, ako sa orientovať v označení filtra B+W?

Dole nájdete množstvo informácií, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepšieho filtra B+W

Originálna istota s 12-ročnou zárukou

Vývoj a výroba filtrov B+W bolaB+W PREMIUM box s 12-ročným hologramom venované maximálnemu úsiliu už takmer 70 rokov. Spoločnosť B+W je už roky lídrom v tomto odvetví a dlhodobá kvalita a vynikajúce skúsenosti s týmito filtrami nám umožňujú poskytnúť vám 12-ročnú záruku. Dnes si môžete byť istí, že naša 12-ročná záruka je zároveň zárukou nákupu originálnych filtrov. Celosvetovo známa značka B+W je vďaka svojej nekompromisnej kvalite veľkým lákadlom pre plagiátorov. Na trhu sú teda k dispozícii kópie aj s autenticky vyzerajúcimi kópiami a B+W hologramami, bohužiaľ ide vždy o nekvalitné napodobeniny s hliníkovými rámami a nekvalitným sklom. Originálny filter B+W určený pre český trh je okrem hologramu B+W s jedinečným číselným kódom označený najmä naším 12-ročným záručným hologramom. Hľadajte len takto označené filtre a budete mať istotu, že používate kvalitné výrobky Made in Germany.

Typy rámov filtrov B+W

Dôležitú úlohu často zohráva rám a kvalita jeho spracovania Porovnanie: vľavo filter so štandardným rámom F-Pro, vpravo: XS-Pro Digitalpodhodnotené. Predpokladom správnej funkcie filtra je pevné a presné upnutie skla bez nadmerného tlaku, ktorý drží sklo. Sklo je vo svojej podstate veľmi hustá kvapalina a akýkoľvek tlak nepresne vyrobeného rámu spôsobuje trvalú deformáciu a zníženú ostrosť. Rámy B+W sa vyrábajú na stroji CNC väčšinou z masívnej mosadze. Filtračné sklá sú v rámčeku upevnené pomocou poistnej matice s presným krútiacim momentom. Okrem striebornej verzie rámčeka Digital-Pro a vynikajúceho štandardného rámčeka F-Pro, vhodného pre teleobjektívy až po štandardné širokouhlé objektívy, ponúka spoločnosť B+W veľmi plochú verziu rámčeka XS-Pro, určenú pre širokouhlé objektívy na odstránenie vinetácie. V prípade extrémne širokouhlých objektívov je možné použiť predsádkové filtre, pri ktorých sklo presahuje priemer závitu.

B+W XS-Pro Rámčeky
Objektívy s kratšou ohniskovou vzdialenosťou a transfokátorom (zoomom) pre digitálne zrkadlovky sú náchylnejšie na vinetáciu. Z tohto dôvodu spoločnosť B+W vyvinula sériu Premium s extrémne nízkou ochranou XS-Pro Digital. Napriek nízkej konštrukcii má plný predný závit, ktorý umožňuje nasadenie ďalšieho filtra, slnečnej clony alebo krytky objektívu. Rám je vyrobený z kvalitnej mosadze a má matnú čiernu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje nežiaducim odrazom svetla.

Hlavné vlastnosti série digitálnych rámov XS-Pro Premium

  • Veľmi nízky profil rámu, vhodné pre širokouhlé objektívy
  • predný závit pre ďalšie príslušenstvo alebo krytku objektívu
  • exkluzívny nano povrch MRC pre najvyššie nároky
  • kvalita B+W a precízne spracovanie

F-Pro B+W rámy
Štandardný rám filtra F-Pro má vysokú mechanickú odolnosť s nízkou výškou. Rámček možno použiť s väčšinou populárnych širokouhlých objektívov bez hrozby vinetácie v rohoch. Presná ohnisková vzdialenosť, na ktorú možno filter použiť, sa nedá presne určiť, pretože závisí od mnohých ďalších konštrukčných vlastností objektívu a veľkosti predného člena. Vo všeobecnosti možno rámčeky F-Pro bezpečne používať bez hrozby vinetácie na plnoformátových zrkadlovkách s 35 mm objektívmi (uhlopriečka cca 63°), s väčšinou 28 mm objektívov (uhol cca 75°) a dokonca aj s niektorými 24 mm objektívmi (uhol 84°). Rám F-Pro je vybavený plným predným závitom na upevnenie krytiek, krytov objektívu, redukčných krúžkov na makro alebo iných filtrov.

Ďalšou výhodou konštrukcie rámu F-Pro oproti filtrom iných značiek je upevnenie sklenenej objímky zo spodnej časti filtra. To zabraňuje uvoľneniu skla pri uvoľňovaní príliš pevne priskrutkovanej slnečnej clony alebo iného filtra

Hlavné vlastnosti profesionálnej série F-Pro

  • F-Pro, Digitálne - Pro a špeciálne rámy
  • veľký výber priemerov a typov filtrov
  • možnosť s vrstvou E alebo MRC alebo s infračervenými filtrami aj MRC IR
  • vhodné pre širokouhlé objektívy
  • možnosť filtre možno navzájom kombinovať

B B+W Filter Glass Coating

Špičkový výkon vďaka Multi Resistant Coating (MRC) Kľúčovým kritériom prémiových filtrov je vynikajúca kvalita ochranných vrstiev. Kvalita sa začína na prednom optickom prvku objektívu, kde je umiestnený filter, preto filter nesmie zhoršiť výkon optiky. Filtre MRC (Multi Resistant Coating) majú sedem antireflexných a jednu ochrannú vrstvu na každej strane (7 + 1 vrstva). Týchto 16 vrstiev na filtri B+W MRC zabezpečuje maximálne zníženie nežiaduceho odrazu svetla, čím sa eliminuje rušivé parazitné svetlo, ktoré by na ceste cez prvky objektívu ďalej zhoršovalo obraz. Týmto spôsobom dosiahnete živšie farby s vyšším kontrastom. Vďaka extrémne nízkej retroreflexii (0,5 %) vrstiev MRC filter spoľahlivo zabraňuje vzniku závojov a duchov spôsobených spätným odrazom od obrazového snímača.
Porovnanie priepustnosti B+W filtrov podľa povrchovej úpravy
1) Jednoduchá povrchová úprava s jednou vrstvou na každej strane filtra so 4 % retroreflexivitou 2) MRC povrchová úprava so 16 vrstvami dosahuje 2 % odrazivosť dopadajúceho svetla 3) Extrémne nízka retroreflexivita (0,5 %) MRC nano vrstiev.

Posledná veľmi tvrdá vrstva prispieva ku kvalite obrazu, udržiava vysokú optickú kvalitu a zabraňuje poškriabaniu dôležitých vrstiev MRC počas čistenia. Vrstvy MRC navyše odpudzujú nečistoty a vodu, čo tiež veľmi uľahčuje čistenie.

NOVINKA: Nano vrstva MRC, ktorú majú všetky filtre XS-Pro Digital, predstavuje ďalšiu úroveň účinnosti ochrany filtra. Vďaka charakteristickej vlastnosti nanotechnológie sa dosahuje tzv. lotosový efekt, ktorý odpudzuje kvapky vody a nečistoty, ktoré ľahko skĺzavajú z filtra a berú so sebou prachové častice. Vďaka tomu je čistenie povrchu filtra ešte jednoduchšie a rýchlejšie.

B+W E
1) Na filtri bez vrstiev alebo so štandardným jednovrstvovým povlakom (E) sa kvapka rozptýli. Tento filter nemá povrch odpudzujúci vodu a prach.

B+W MRC
2) Na filtri s hydrofóbnou vrstvou MRC sa kvapky vody zlepia a kĺžu po povrchu. Tento filter má čiastočne nepriľnavý povrch pre vodu a prach.

B+W MRC nano
3) Na filtri so superhydrofóbnym povrchom MRC nano je kvapka vody takmer okrúhla a okamžite skĺzne z povrchu už pri miernom naklonení. Využíva rovnaký účinok, aký sa v prírode vyskytuje v lotusovom liste. Tento povrch je nepriľnavý nielen k vode, ale aj k prachu, mastnote a iným nečistotám. Tento povrch sa ľahko čistí a filter má dlhšiu životnosť.

Čo je to efekt lotosového listu?

Listy lotosových kvetov zostávajú čisté a suché napriek tomu, že Efekt lotosového listusú neustále vystavené prachu, špine, dažďu a iným vplyvom. Vedci zistili, že tajomstvo lotosového kvetu sa skrýva na povrchu listov. Malé výčnelky, vysoké jednu miliardtinu metra, pokrývajú povrch listu a zabraňujú priľnutiu vody a nečistôt k povrchu. Tento efekt udržiava listy čisté a suché aj pri silných dažďoch.

Vedci sa pomocou nanotechnológií pokúšajú tento efekt napodobniť. Snažia sa vytvoriť samočistiace a vodotesné povrchy.

Efekt lotosového listu

Povrch lotosového listu je pokrytý drobnými výstupkami. Tieto výstupky sú v skutočnosti také malé, že medzi ne nepreniknú čiastočky nečistôt ani kvapky vody. Namiesto toho kvapky vody narážajú na nečistoty a udržiavajú tieto častice vo vzduchu.

 

Tip na čistenie filtra:
Údržba filtrov s povrchovou úpravou MRC a MRCnano

Aby sa zabezpečila najlepšia kvalita obrazu, filter sa musí udržiavať v dokonalej čistote. Čistenie uľahčuje tvrdý povlak MRC, ktorý odpudzuje vodu a nečistoty. Tu je návod na čistenie filtra: nikdy neotierajte voľné nečistoty, ale odstráňte ich prúdom vzduchu, balónikom, sprejom so stlačeným plynom alebo mäkkou optickou kefou. Dýchnite na filter a jemne ho vyčistite mäkkou utierkou z mikrovlákna B+W Photo Clear. Na čistenie nikdy nepoužívajte papierové utierky alebo vreckovky; statická elektrina vo vláknach týchto utierok zachytáva poletujúce nečistoty na povrchu filtra. Okrem toho papierové utierky na optiku spoľahlivo poškriabu aj antireflexné vrstvy.
Čistenie filtra

B+W Lens Cleaner II Cleaning Spray
Čistiaci sprej Čistiaci sprej na objektívy II je určený na silne priľnuté alebo prilepené nečistoty na optických povrchoch, ktoré sa nedajú odstrániť samotnou handričkou z mikrovlákna. Čistiaci prostriedok B+W Lens Cleaner sa pôvodne používal ako pracovná čistiaca kvapalina v spoločnosti Schneider pri výrobe kvalitnejších objektívov a teraz je dostupný pre každého vo výhodnom balení. Čistiaci prostriedok B+W Lens Cleaner II obsahuje vysoko účinné neagresívne čistiace zložky, ktoré nemajú žiadne negatívne účinky na sklo alebo antireflexné vrstvy. Mechanické čerpadlo uľahčuje aplikáciu a kvapalina nie je nebezpečná a horľavá. Čistič objektívov B+W II je nevyhnutným príslušenstvom pre každého, kto fotografuje a filmuje v teréne.

 

Čistič objektívov II je vhodný aj na čistenie LCD/TFT monitorov.

B+W Čistiaca utierka z mikrovlákna Photo Clear
Najlepšia čistiaca utierka na citlivé B+W Microfiber Photo Clear Cleaning Wipeoptické zariadenia. B+W Photo Clear Wipe je vyrobený zo špeciálneho jemného mikrovlákna bez chemických prísad. Čistí veľmi citlivo a účinne. Tkaninu možno prať v práčke bez zmäkčovadla a vďaka kvalitnému spracovaniu vydrží dlhé roky. Utierka je k dispozícii vo formáte 18 x 18 cm a 36 x 28 cm a dodáva sa v praktickom plastovom ochrannom puzdre.

 

Vybrané parametre
Závit filtra 35,5 mm
B+W (007) Neutral-Clear 35,5mm, ochranný filter XS-Pro MRC-nano