9 bodov do vernostného systému 10 rokov záruka
Cena
97,20 € s DPH

Výrobca
B+W

Kód produktu
171764

Nie je skladom Sledovať dostupnosť
ks

Pre tento typ filtra sa používa aj termín mäkký obraz. Filter poskytuje ostré snímky, ktorých niektoré časti sú jemne zjemnené. Detaily, ako napríklad očné riasy, zostávajú ostré, zatiaľ čo nedokonalosti pleti sú potlačené zjemňujúcim efektom. Napríklad typ filtra Soft-Pro je vyrobený ako prémiové planparalelné sklo, ktoré je nepravidelne pokryté mikročočkami, ktoré spôsobujú zmäkčujúci efekt. Filter je veľmi účinný pri portrétoch žien, kde protisvetlo nechá vyniknúť jemne sa lesknúce blond vlasy bez straty ostrosti a zvýrazní najmä romantický charakter. Efekt filtra sa nedá verne dosiahnuť následným spracovaním elektronického obrazu napríklad pomocou Gaussovho rozostrenia. Je obľúbený u filmárov v hollywoodskych štúdiách, kam spoločnosť B+W pravidelne dodáva zmäkčovacie filtre. Filtre Soft-Pro majú rovnaký účinok pri všetkých clonách a ohniskových vzdialenostiach, takže môžete pracovať s hĺbkou ostrosti tak, ako ste bežne zvyknutí. Filtre nemajú vplyv na výkon automatického zaostrovania.

B B+W základné objektívy sú k dispozícii len v rámčekoch F-Pro

Tip: Pri dlhých expozičných časoch použite statív.

Viete, ako sa orientovať v označení filtrov B+W?

Dole nájdete množstvo informácií, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepšieho B+W filtra

Jistota originálu s 12-ročnou zárukou

Vývoju a výrobe filtrov B+W saB+W PREMIUM box s hologramom 12 rokov venuje maximálne úsilie už takmer 70 rokov. Spoločnosť B+W je už roky lídrom v tomto odvetví a dlhodobá kvalita a vynikajúce skúsenosti s týmito filtrami nám umožňujú poskytnúť vám 12-ročnú záruku. Dnes si môžete byť istí, že naša 12-ročná záruka je zároveň zárukou nákupu originálnych filtrov. Celosvetovo známa značka B+W je vďaka svojej nekompromisnej kvalite veľkým lákadlom pre plagiátorov. Na trhu sú teda k dispozícii kópie aj s autenticky vyzerajúcimi kópiami a B+W hologramami, bohužiaľ ide vždy o nekvalitné napodobeniny s hliníkovými rámami a nekvalitným sklom. Originálny filter B+W určený pre český trh je okrem hologramu B+W s jedinečným číselným kódom označený najmä naším 12-ročným záručným hologramom. Hľadajte len takto označené filtre a budete mať istotu, že používate kvalitné výrobky Made in Germany.

Typy rámčekov filtra B+W

Dôležitá úloha rámčeka a kvalita jeho spracovania sa často Porovnanie: ľavý filter so štandardným rámčekom F-Pro, vpravo: XS-Pro Digital podceňuje. Predpokladom správnej funkcie filtra je pevné a presné upnutie skla bez nadmerného tlaku, ktorý drží sklo. Sklo je vo svojej podstate veľmi hustá kvapalina a akýkoľvek tlak nepresne vyrobeného rámu spôsobuje trvalú deformáciu a zníženú ostrosť. Rámy B+W sa vyrábajú na stroji CNC väčšinou z masívnej mosadze. Filtračné sklá sú v rámčeku upevnené pomocou poistnej matice s presným krútiacim momentom. Okrem striebornej verzie rámčeka Digital-Pro a vynikajúceho štandardného rámčeka F-Pro, vhodného pre teleobjektívy až po štandardné širokouhlé objektívy, ponúka spoločnosť B+W veľmi plochú verziu rámčeka XS-Pro, určenú pre širokouhlé objektívy na odstránenie vinetácie. V prípade extrémne širokouhlých objektívov možno použiť prednastavené filtre, pri ktorých sklo presahuje priemer závitu.

Rámčeky B+W XS-Pro
Objektívy s krátkou ohniskovou vzdialenosťou a transfokátorom (zoomom) pre digitálne zrkadlovky sú náchylnejšie na vinetáciu. Z tohto dôvodu spoločnosť B+W vyvinula sériu Premium s extrémne nízkou ochranou XS-Pro Digital. Napriek nízkej konštrukcii má plný predný závit, ktorý umožňuje nasadenie ďalšieho filtra, slnečnej clony alebo krytky objektívu. Rám je vyrobený z kvalitnej mosadze a má matnú čiernu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje nežiaducim odrazom svetla.

Hlavné funkcie série digitálnych rámov XS-Pro Premium

  • extrémne nízky profil rámu, vhodný pre širokouhlé objektívy
  • predný závit na ďalšie príslušenstvo alebo krytku objektívu
  • exkluzívny nano povrch MRC pre najvyššie nároky
  • Kvalita B+W a precízne spracovanie

F-Pro B+W filtračné rámy
Štandardný filtračný rám F-Pro má vysokú mechanickú pevnosť pri nízkej výške. Rámček možno použiť s väčšinou populárnych širokouhlých objektívov bez hrozby vinetácie v rohoch. Presná ohnisková vzdialenosť, na ktorú možno filter použiť, sa nedá presne určiť, pretože závisí od mnohých ďalších konštrukčných vlastností objektívu a veľkosti predného člena. Vo všeobecnosti možno rámčeky F-Pro bezpečne používať bez hrozby vinetácie na plnoformátových zrkadlovkách s 35 mm objektívmi (uhlopriečka cca 63°), s väčšinou 28 mm objektívov (uhlopriečka cca 75°) a dokonca aj s niektorými 24 mm objektívmi (uhlopriečka 84°). Rám F-Pro je vybavený plným predným závitom na upevnenie krytiek, krytov objektívov, redukčných krúžkov na makro alebo iných filtrov.

Ďalšou výhodou konštrukcie F-Pro oproti filtrom iných značiek je upevnenie sklenenej objímky zo spodnej časti filtra. Tým sa zabráni uvoľneniu skla pri uvoľňovaní príliš pevne priskrutkovanej slnečnej clony alebo iného filtra

Hlavné funkcie profesionálnej série F-Pro

  • F-Pro, Digital-Pro a špeciálne rámy
  • Široký výber priemerov a typov filtrov
  • možnosť výberu s vrstvou E alebo MRC alebo s infračervenými filtrami aj MRC IR
  • vhodné pre širokouhlé objektívy
  • možnosť kombinovať filtre

Typy zjemňujúcich filtrov B+W

B+W Softening Soft-Pro - Precision Softened Glamour
Špeciálne mäkké zaostrenie s nepravidelne rozmiestnenými mikrošošovkami na planparalelnom čírom skle. Hlavné jadro obrazu je ostré a pokryté jemným rozostrením - ideálne napríklad na portréty krásy, mäkké lesklé vlasy so zadným premietaným osvetlením vytvárajú mäkké zasnené snímky bez väčšej straty ostrosti. Soft-Pro B+W zachováva rovnaký efekt pri všetkých ohniskových vzdialenostiach a clonách, takže s hĺbkou ostrosti môžete pracovať bez akýchkoľvek obmedzení. Filtre nemajú vplyv na výkon automatického zaostrovania.

B+W Soft-Image Softening
Ostatne slabší účinok ako B+W Soft-Pro na rovnomerné zmäkčenie obrazu v celom rozsahu. Svetelné zdroje a odrazené svetlo vytvárajú silný efekt "halo" - jemne rozptýlenú svetelnú auru okolo stredu svetla. Tento efekt sa zachová aj pri silnejšom priblížení objektívu. Vhodné na portréty s protisvetlom, pri ktorých obraz získa zaujímavý efekt rozptýleného svetla s atraktívnou žiarou. Filter nie je úplne vhodný na fotografovanie krajiny, pretože je príliš mäkký, ale samozrejme záleží na umeleckom zámere fotografa.

Filterové sklo s povrchovou úpravou B+W

Vynikajúci výkon vďaka viacnásobne odolnému povlaku (MRC) Kľúčovým kritériom prémiových filtrov je vynikajúca kvalita ochranných vrstiev. Kvalita sa začína na prednom optickom prvku objektívu, kde je umiestnený filter, preto filter nesmie zhoršiť výkon optiky. Filtre MRC (Multi Resistant Coating) majú sedem antireflexných a jednu ochrannú vrstvu na každej strane (7 + 1 vrstva). Týchto 16 vrstiev na filtri B+W MRC zabezpečuje maximálne zníženie nežiaduceho odrazu svetla, čím sa eliminuje rušivé parazitné svetlo, ktoré by na ceste cez prvky objektívu ďalej zhoršovalo obraz. Týmto spôsobom dosiahnete živšie farby s vyšším kontrastom. Vďaka extrémne nízkej retroreflexii (0,5 %) vrstiev MRC filter spoľahlivo zabraňuje vzniku závojov a duchov spôsobených spätným odrazom od obrazového snímača.
Porovnanie priepustnosti B+W filtrov podľa povrchovej úpravy
1) Jednoduchá povrchová úprava s jednou vrstvou na každej strane filtra so 4 % odrazivosťou 2) MRC povrchová úprava so 16 vrstvami dosahuje 2 % odrazivosť dopadajúceho svetla 3) Extrémne nízka odrazivosť (0,5 %) MRC nano vrstiev.

K kvalite obrazu prispieva aj posledná veľmi tvrdá vrstva, ktorá zachováva vysokú optickú kvalitu a zabraňuje poškriabaniu dôležitých vrstiev MRC počas čistenia. Okrem toho vrstvy MRC odpudzujú nečistoty a vodu, čo tiež veľmi uľahčuje čistenie.

NOVINKA: Nanovrstva MRC, ktorú majú všetky filtre XS-Pro Digital, predstavuje ďalšiu úroveň účinnosti ochrany filtra. Vďaka charakteristickej vlastnosti nanotechnológie sa dosahuje tzv. lotosový efekt, ktorý odpudzuje kvapky vody a nečistoty, ktoré ľahko skĺzavajú z filtra a berú so sebou prachové častice. Čistenie povrchu filtra je tak ešte jednoduchšie a rýchlejšie.

B+W E
1) Na filtri bez vrstiev alebo so štandardným jednovrstvovým povlakom (E) sa kvapka rozptýli. Tento filter nemá povrch odpudzujúci vodu a prach.

B+W MRC
2) Na filtri s hydrofóbnou vrstvou MRC sa kvapky vody zlepia a kĺžu po povrchu. Tento filter má čiastočne nepriľnavý povrch pre vodu a prach.

Jedinečná povrchová úprava MRC-IR bola vyvinutá špeciálne pre IR filtre, ich obojstranná aplikácia poskytuje dokonalú antireflexnú úpravu a ochranu pred mechanickým poškodením. Ochranná vrstva navyše odpudzuje nečistoty a vodu, a tak umožňuje jednoduché a rýchle čistenie.

B+W MRC nano
3) Na filtri so superhydrofóbnym povrchom MRC nano je kvapka vody takmer okrúhla a okamžite skĺzne z povrchu už pri miernom naklonení. Využíva rovnaký účinok, aký sa v prírode vyskytuje v lotusovom liste. Tento povrch je nepriľnavý nielen k vode, ale aj k prachu, mastnote a iným nečistotám. Tento povrch sa ľahko čistí a filter má dlhšiu životnosť.

Čo je to efekt lotosového listu?

Lotyšové listy zostávajú čisté a suché, aj keď Efekt lotosového listusú neustále vystavené prachu, špine, dažďu a iným vplyvom. Vedci zistili, že tajomstvo lotosového kvetu sa skrýva na povrchu listov. Malé výčnelky, vysoké jednu miliardtinu metra, pokrývajú povrch listu a zabraňujú priľnutiu vody a nečistôt k povrchu. Vďaka tomuto efektu zostávajú listy čisté a suché aj pri silných dažďoch.

Vedci sa pomocou nanotechnológií snažia tento efekt napodobniť. Snažia sa vytvoriť samočistiace a vodotesné povrchy.

Efekt lotosového listu

Povrch lotosového listu je pokrytý drobnými výčnelkami. Tieto výstupky sú v skutočnosti také malé, že medzi ne nepreniknú čiastočky nečistôt ani kvapky vody. Namiesto toho kvapky vody dopadajú na nečistoty a zadržiavajú tieto častice vo vzduchu.

Tip na čistenie filtrov:
Údržba filtrov s vrstvami MRC a MRCnano

Aby sa zabezpečila najlepšia kvalita obrazu, filter sa musí udržiavať v dokonalej čistote. Čistenie uľahčuje tvrdý povlak MRC, ktorý odpudzuje vodu a nečistoty. Tu je návod na čistenie filtra: nikdy neotierajte voľné nečistoty, ale odstráňte ich prúdom vzduchu, balónikom, sprejom so stlačeným plynom alebo mäkkou optickou kefou. Dýchnite na filter a jemne ho vyčistite mäkkou utierkou z mikrovlákna B+W Photo Clear. Na čistenie nikdy nepoužívajte papierové utierky alebo vreckovky; statická elektrina vo vláknach týchto utierok zachytáva poletujúce nečistoty na povrchu filtra. Okrem toho papierové optické utierky spoľahlivo poškriabu aj antireflexné vrstvy.
Čistenie filtra

Čistiaci sprej B+W Lens Cleaner II
Čistiaci sprej Čistiaci sprej Lens Cleaner II je určený na silne priľnuté alebo prilepené nečistoty na optických povrchoch, ktoré sa nedajú odstrániť samotnou handričkou z mikrovlákna. Čistiaci prostriedok B+W Lens Cleaner sa pôvodne používal ako pracovná čistiaca kvapalina v spoločnosti Schneider pri výrobe kvalitnejších objektívov a teraz je dostupný pre každého vo výhodnom balení. Čistiaci prostriedok B+W Lens Cleaner II obsahuje vysoko účinné neagresívne čistiace zložky, ktoré nemajú žiadne negatívne účinky na sklo alebo antireflexné vrstvy. Mechanické čerpadlo uľahčuje aplikáciu a kvapalina nie je nebezpečná a horľavá. Čistič objektívov B+W II je nevyhnutným príslušenstvom pre každého, kto fotografuje a filmuje v teréne.

Lens Cleaner II je vhodný aj na čistenie LCD/TFT monitorov.

B+W Čistiaca handrička z mikrovlákna Photo Clear
Najlepšia čistiaca handrička pre citlivé B+W Microfiber Photo Clear Cleaning Wipeoptické zariadenia. B+W Photo Clear Wipe je vyrobený zo špeciálneho jemného mikrovlákna bez chemických prísad. Čistí veľmi citlivo a účinne. Tkaninu možno prať v práčke bez zmäkčovadla a vďaka kvalitnému spracovaniu vydrží dlhé roky. Tkanina je k dispozícii vo formáte 18 x 18 cm a 36 x 28 cm a dodáva sa v praktickom plastovom ochrannom puzdre.

B+W 46mm Soft-Pro