Benro CPOL 67mm SHD ULCA WMC SLIM

Akcia Benro -25% Akce
6 bodov do vernostného systému 5 ročná záruka
Cena
65,90 € s DPH

Štandardná cena
87,90 € s DPH

Ušetríte
25% (22 €)

Výrobca

Kód produktu
230325

Hmotnosť balenia
100 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
ks

Zlatá séria exkluzívnych kruhových polarizačných filtrov Benro na profesionálne použitie. ... Prečítajte si viac

Čo je kruhový polarizačný filter (CPOL)?

Kruhový polarizačný filter, ktorého hlavnou funkciou je odstránenie polarizovaného svetla, zvýšenie intenzity farieb, prehĺbenie modrých odtieňov oblohy, zvýraznenie a zvýraznenie bielych oblakov a odstránenie odrazeného svetla od plochých povrchov, ako je sklo alebo voda. Okrem toho polarizačný filter znižuje atmosférický opar pri fotografovaní krajiny bez toho, aby sa zmenil farebný tón fotografie.
Vysokokvalitný polarizačný filter zachováva farbu samotného obrazu pomocou tenkého, ale pevného rámčeka filtra na použitie s ultraširokouhlými objektívmi bez nebezpečenstva vinetácie, s vysokou účinnosťou pri blokovaní nežiaducich odrazov.

Základné výhody polarizačných filtrov BENRO

 1. Prvotriedne sklo pri spojení s polarizačnou fóliou minimálne znižuje priepustnosť svetla. Polarizačné filtre série BENRO SHD/SD/PD s viacvrstvovou antireflexnou ochranou a polarizačnou mriežkou s vysokou priepustnosťou majú priepustnosť 90 %, a preto majú minimálny nepriaznivý vplyv na zníženie prechádzajúceho svetla.
 2. Povrch filtrov je špeciálne upravený tak, aby eliminoval nežiaduce odrazy prechádzajúceho svetla. Polarizačné filtre série BENRO SHD/SD/PD majú extrémne nízku retroreflexivitu, spravidla pod 0,5 %!
 3. Polarizačné filtre série HD používajú extrémne tenké vrstvy ULCA, ktoré poskytujú vysokú spektrálnu priepustnosť a nízku odrazivosť. Spektrálne vyvážené vrstvy ULCA poskytujú lepší a realistickejší farebný výkon ako tradičné sklenené povlaky konkurenčných filtrov.

Dôležité vlastnosti polarizačných filtrov Benro SHD ULCA WMC SLIM

 • Špeciálne ultra tenké 1,6 mm optické sklo
 • SLIM verzia vrátane predného závitu. Výška rámu iba 3 mm
 • Technológia HD zaručuje vynikajúcu rovinnosť skla, takže fotografie sú precízne ostré a bez skreslenia
 • ULCA (ultranízka chromatická aberácia) 16 antireflexných vrstiev eliminujúcich nežiaduce odlesky a podporujúcich prirodzené farby (ULCA vyvinuté v Nemecku odborníkmi na optiku)
 • WMC vrstvy odpudzujúce vodu a mastnotu. Filter odolný proti poškriabaniu a ľahko sa čistí
 • Okraje skla sú ošetrené matnou čiernou vrstvou, ktorá minimalizuje nežiaduce odlesky od okraja filtra
 • matný čierny rám z masívnej mosadze s prednými drážkami na ľahšie otáčanie filtra

SHD CPL-HD ULCA WMC/SLIM

HD séria predstavuje najlepšiu optickú technológiu, tento zlatý filter využíva nasledujúce funkcie a technológie:

 • Dostupné optické materiály najvyššej kvality (Schott) Benro SHD CPL
 • ULCA
 • WMC
 • Vysoko presná technológia spracovania skla
 • Štíhly dizajn
 • Okraje filtra s úpravou na minimalizáciu nežiaduceho oslnenia
 • Čierny matný rám s predným ryhovaním

ULTRATENKÝ RÁM FILTRA (SLIM)

ULTRA TENKÝ FILTRAČNÝ KRUH (SLIM)Polarizačné filtre Benro SLIM majú hrúbku iba 3 mm, ale vďaka svojej konštrukcii sú dostatočne masívne a sklo filtra je pevnou oporou, ktorá zaručuje dlhodobú odolnosť pri zachovaní všetkých optických vlastností. Vďaka inovatívnej konštrukcii sa zväčšil priemer vnútornej príruby, čo tiež prispieva k zníženiu vinetácie filtra pri širokouhlých objektívoch. Problém vinetácie je tak pri polarizačných filtroch čo najviac eliminovaný. Verzia SLIM má samozrejme aj vonkajší závit. Priemer filtra 95 a 105 mm je 4,4 mm.

ULTRA TENKÝ FILTRAČNÝ KRÚŽOK (SLIM), porovnanie

FLEXIBILITA

Polarizačný filter Benro prepúšťa 90 % svetla a zároveň účinne filtruje nežiaduce svetlo v smere nastavenia polarizácie o 45 %, čím účinne eliminuje ultrafialovú zložku svetla a zároveň zachováva UV zložku.

Benro CPL filter transmittance graph

PRAVIDELNÉ POROVNANIE KVALITY OBRAZU

Porovnanie filtra BENRO HD CPL v porovnaní s bežným CPL pri rovnakých hodnotách expozície, kde je viditeľný jasnejší a ostrejší obraz. Porovnanie filtra BENRO HD CPL s bežným CPL pri rovnakých hodnotách expozície, kde je viditeľný jasnejší a ostrejší obraz.

VYUŽITIE EFEKTU CPL NA ZVÝŠENIE KONTRASTU OBRAZU

POUŽITIE EFEKTU CPL NA ZVÝŠENIE KONTRASTU OBRAZU

ČO JE ULCA?

Povlaky BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou sú špeciálne číre povlaky vyvinuté nemeckými špecialistami na povlaky na sklo. V porovnaní s tradičnými nátermi, ktoré používajú iní výrobcovia, nevykazuje BENRO ULCA výrazné odchýlky v odrazivosti na žiadnej úrovni viditeľného farebného spektra (pozri rovnú krivku bez výrazného vydutia). V praxi to znamená, že v dôsledku vyššej priepustnosti žiadna z farieb nedominuje nad farbami vo filtrovanejších farebných spektrách. Táto vlastnosť je absolútne rozhodujúca pre vysoký stupeň presnej reprodukcie farieb.
Čo je ULCA, porovnanie
Vrstvy tradičných filtrov odrážajú viac svetla z modrého alebo zeleného spektra. Objektív Benro ULCA s vrstvou s nízkou chromatickou aberáciou má pomerne vyvážený stav priepustnosti vo viditeľnom farebnom spektre.

Vrstvy BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou v porovnaní s tradičnými modrými/zelenými vrstvami

x

Poznámka:
Rmax - maximálna odrazivosť
Rmin - minimálna odrazivosť
Hnedá krivka:Hnedá krivka: Povrchová úprava Benro s veľmi nízkou chromatickou aberáciou
Špeciálne tenké vrstvy navrhnuté nemeckými odborníkmi na povrchovú úpravu optického skla, Rmax-Rmin< 0,45 Rmax okolo 680 nm, farba vrstiev je blízka bezfarebnej

Zelená krivka:Zelená krivka: tradičné zelené vrstvy
Rmax-Rmin> 0,6 Rmax okolo 540 nm, vrstvy zobrazujú zelenú farbu

Modrá krivka:Modrá krivka: tradičné modré vrstvy
Rmax-Rmin> 0,9 Rmax okolo 420 nm, vrstvy vykazujú modré sfarbenie

Kontrola kvality

test kvalityFiltre Benro sa podrobujú testom transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550. Kontrola kvality je preto neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu. To znamená, že sa vám do rúk dostanú len filtre prvotriednej kvality.

testy transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550

WMC (odpudzuje vodu a olej, odolný proti poškriabaniu)

WMC (odpudzovač vody a oleja, odolný proti poškriabaniu)Najnovšie špeciálne nepriľnavé povlaky proti vode a oleju (mastnote) pre maimálne zvýšenie čistoty povrchu pri streľbe a možnosť rýchleho a jednoduchého čistenia. Vrstvy WMC sú tiež veľmi tvrdé, aby sa zabránilo poškriabaniu povrchu filtra. Čistý a nepoškriabaný povrch filtra je nevyhnutný pre dokonalé fotografie.

Čo je technológia výroby s vysokým rozlíšením

Moderné optické filtre, polarizačné a variabilné ND filtre využívajú technológiu lepenia sklenených vrstiev a polarizačnú fóliu. Zložitý proces lepenia, pri ktorom majú sklo a lepidlo rozdielne vlastnosti, nerovnomerné tuhnutie lepidla môže mať veľký vplyv na presnosť povrchu filtra, čo môže viesť k deformácii. Nesúdržnosť skla má potom priamy vplyv na uhol dopadu svetla na obrazový snímač, čo má za následok výrazné zníženie kvality obrazu a nízke rozlíšenie filtra. Spoločnosť Benro je preto priekopníkom najnovších trendov a technológií vo výrobe a implementuje najmodernejšie ovládacie prvky do výrobného procesu práve s dôrazom na vysoké rozlíšenie filtrov a v dôsledku toho na bezstratovú kvalitu obrazu.

Čo je technológia výroby s vysokým rozlíšením

test kvality

x Testovacie filtre BENRO CPL-HD a NDX-HD využívajú presný systém optickej spojky vytvárajúci paralelné svetelné lúče, kolimátor, ktorý zabezpečuje nekompromisnú kvalitu filtrov

1. Kontrola filtra vloženého do špeciálneho meracieho prístroja.
2. Na monitore sa zobrazia možné výsledky merania. Ak je filter kvalitný, kontrolné čiary sú ostré (ľavý obrázok), ak je kvalita filtra nízka, kontrolné čiary sú rozmazané (pravý obrázok).
Kontrola kvality

Vybrané parametre
Závit filtra 67 mm