Benro SD GND2 0,3 SOFT (S) WMC ULCA 100x150mm

Akcia -58%
5 bodov do vernostného systému 5 ročná záruka
Cena
50,40 € s DPH

Štandardná cena
121,20 € s DPH

Ušetríte
58% (70,80 €)

Výrobca

Kód produktu
778969

Hmotnosť balenia
100 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme zajtra
ks

Štvorcový sklenený filter najvyššej kvality na profesionálne použitie. ... Prečítajte si viac

Štvorcové sklenené filtre Benro 100x150 mm s neutrálnym prechodom patria medzi najkvalitnejšie dostupné filtre. Vďaka svojej dĺžke umožňujú ideálne a presné nastavenie filtra pre akúkoľvek kompozíciu. Filtre sú absolútne neutrálne a na rozdiel od plastových filtrov časom nedegradujú a zachovávajú si svoje vlastnosti a neutralitu po mnoho desaťročí.

Filtre využívajú najkvalitnejšie dostupné sklo z nemeckých sklární Schot a povrchovú úpravu ULCA, WMC, vďaka ktorej majú filtre rovnaké vlastnosti ako high-tech filtre prémiových značiek. Plochosť skla je zabezpečená jedinečnou technológiou úpravy a spracovania skla HD.

Čo je ULCA?

Povlaky BENRO s ultra nízkou chromatickou aberáciou sú špeciálne bezfarebné povlaky vyvinuté nemeckými špecialistami na povlaky na sklo. V porovnaní s tradičnými nátermi, ktoré používajú iní výrobcovia, nevykazuje BENRO ULCA výrazné odchýlky v odrazivosti na žiadnej úrovni viditeľného farebného spektra (pozri rovnú krivku bez výrazného vydutia). V praxi to znamená, že v dôsledku vyššej priepustnosti žiadna z farieb nedominuje nad farbami vo filtrovanejších farebných spektrách. Táto vlastnosť je absolútne rozhodujúca pre vysoký stupeň presnej reprodukcie farieb.
Čo je ULCA, porovnanie
Tradičné filtračné vrstvy odrážajú viac svetla z modrého alebo zeleného spektra. Benro ULCA s vrstvou s nízkou chromatickou aberáciou má pomerne vyvážený stav priepustnosti vo viditeľnom farebnom spektre.

Vrstvy BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou sa v odrazivosti porovnávajú s tradičnými modrými/zelenými vrstvami

x

Poznámka:
Rmax - maximálna odrazivosť
Rmin - minimálna odrazivosť
Brown curve:Hnedá krivka: Povrchová úprava Benro Ultra Low Chromatic Aberration
Špeciálne tenké vrstvy navrhnuté nemeckými odborníkmi na povrchové úpravy optického skla, Rmax-Rmin< 0,45 Rmax okolo 680 nm, farba vrstiev je blízka bezfarebnosti

Zelená krivka:Zelená krivka: tradičné zelené vrstvy
Rmax-Rmin> 0,6 Rmax okolo 540 nm, vrstvy vykazujú zelené sfarbenie

Modrá krivka: Filtre Benro sa podrobujú testom transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550. Kontrola kvality je preto neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu. To znamená, že do rúk sa vám dostanú len filtre prvotriednej kvality.

Testy transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550

 

WMC (odpudzuje vodu a olej, odolný proti poškriabaniu)

WMC (odpudzuje vodu a olej, odolný proti poškriabaniu)Najnovšia špeciálna nepriľnavá povrchová úprava proti vode a oleju (mastnote) pre minimálne zvýšenie čistoty povrchu pri fotografovaní a možnosť rýchleho a jednoduchého čistenia. Vrstvy WMC sú tiež veľmi tvrdé, aby sa zabránilo poškriabaniu povrchu filtra. Čistý povrch filtra bez poškriabania je nevyhnutný pre dokonalé fotografie.

 

 

Čo je technológia výroby HD

Moderné optické filtre, polarizačné a variabilné ND filtre využívajú technológiu lepenia sklenených vrstiev a polarizačnú fóliu. Zložitý proces lepenia, pri ktorom majú sklo a lepidlo rôzne vlastnosti, nerovnomerné tuhnutie lepidla môže mať veľký vplyv na presnosť povrchu filtra, čo môže viesť k deformácii filtra. Nesúdržnosť skla má potom priamy vplyv na uhol dopadu svetla na obrazový snímač, čo má za následok výrazné zníženie kvality obrazu a nízke rozlíšenie filtra. Spoločnosť Benro je preto priekopníkom najnovších trendov a technológií vo výrobe a zavádza do výrobného procesu najmodernejšie ovládacie prvky práve s dôrazom na vysoké rozlíšenie filtrov a následnú bezstratovú kvalitu obrazu.

Čo je technológia výroby s vysokým rozlíšením

test kvality

 

x Testovacie filtre BENRO CPL-HD a NDX-HD využívajú presný systém optickej spojky vytvárajúci paralelné svetelné lúče, kolimátor, ktorý zabezpečuje nekompromisnú kvalitu filtrov

 

 

1. Kontrola filtra vloženého do špeciálneho meracieho prístroja.
2. Zobrazenie možných výsledkov merania na monitore. Ak je filter dobrý, kontrolné čiary sú ostré (obrázok vľavo). Ak je kvalita filtra nízka, kontrolné čiary sú rozmazané (pravý obrázok).
Kontrola kvality

Vybrané parametre
Typ výrobku Sivé prechodové
Benro SD GND2 0,3 SOFT (S) WMC ULCA 100x150mm