NEPREMEŠKAJTE JESENNÝ VÝPREDAJ - viac ako 500 položiek - ZĽAVA až 80 %

Benro Tortoise 24C + GX30 karbónový statív s guľovou hlavou

Akcia
33 bodov do vernostného systému 5 ročná záruka
Cena
339,62 €

Výrobca

Kód produktu
798817

Informujte o dostupnosti Sledovať dostupnosť - Prosím, informujte ma hneď, ako bude tovar opäť k dispozícii.

Maximálne stabilný karbónový statív zo série Benro Tortoise s nízkoprofilovou hlavou s funkciou dvojitej panorámy. ... Prečítajte si viac

 • Maximálna stabilita medzi cestovnými statívmi
 • Nosnosť 14 kg
 • Kompatibilný s Arca
 • 4 sekčné nohy
 • 8-vrstvový karbón
 • Ergonomické zámky nôh Twist
 • Nízkoprofilová dvojitá panoramatická hlava Benro GX

Benro Tortoise je séria statívov ponúkajúca najstabilnejšiu oporu pre vaše fotografické vybavenie. Statív je určený pre tých, ktorí hľadajú kompaktný ľahký cestovný statív s vysokou nosnosťou a stabilitou.
Spolu v sade s robustnými guľovými hlavami radu Benro GX a funkciou dual pano máte to najlepšie od spoločnosti Benro!

Stabilita na prvom mieste

Statív Benro Tortoise je mimoriadne stabilný a ľahký vďaka konštrukcii bez stredového stĺpika. Absencia stredového stĺpa znižuje riziko otrasov, ktoré sa úmerne zvyšuje, keď je stredový stĺp vytiahnutý do najvyššieho bodu. Pre ešte väčšiu stabilitu je možné zavesiť závažie na háčik, ktorý sa nachádza pod základňou guľovej hlavy.

Nové statívy sú vyrobené z 8 vrstvového karbónu. Vďaka tomu sa výrazne znížila hmotnosť statívu pri zachovaní vynikajúcej stability a torznej tuhosti. Priznaná konštrukcia z krížových uhlíkových vlákien podčiarkuje celkový elegantný a jednoduchý dizajn tohto statívu.

Báječne nastaviteľný

Ak fotografujete na svahu alebo chcete byť jednoducho čo najnižšie pri zemi, oceníte možnosť nastaviť nohy na 3 prednastavené hodnoty 23°, 55° a 80°. Vďaka spúšti Auto-Hold Leg Trigger možno nohy statívu rýchlo a jednoducho nastaviť a zafixovať v rôznych uhloch.

Statívová základňa

Malá hliníková statívová základňa drží nohy pevne a maximálne bezpečne. Zároveň ponúka tri 1/4quot; závity na pripojenie príslušenstva, ako sú externé monitory, ohybné ramená, mikrofóny atď. Závit na pripevnenie hlavy k základni má závity 1/4quot; aj 3/8quot;. Okrem ľubovoľnej hlavy môžete na statív pripevniť aj slidery, držiaky bleskov, svetlá atď.

Pripevnené k zemi

Nohy statívu sú zakončené odnímateľnými gumovými nožičkami, ktoré sú navyše šikovne skosené, aby statív zostal nehybný pri ľubovoľnom zvolenom sklone nôh. Ak fotografujete na nespevnenom povrchu, oceníte oceľové hroty, ktoré sú súčasťou balenia.

Rýchle ovládanie vďaka zámkom Twist

O nastavenie výšky nôh statívu sa starajú rýchle zámky Twist, ktoré možno ľahko ovládať len dvoma prstami. Vďaka svojej ergonómii dokonale zapadajú do jednoduchého a čistého dizajnu statívov Benro radu Tortoise.

V balení nájdete okrem spomínaných oceľových hrotov aj praktickú tašku na prenášanie s ramenným popruhom.

Nízkoprofilová hlava Benro GX 30

 • nízkoprofilový dizajn
 • nosnosť 30 kg
 • duálna panoramatická režim
 • označené stupnice pre presnú manipuláciu
 • systém ARCA
 • o 30 % silnejší dvojitý zámok sklonu v porovnaní s predchádzajúcim modelom

 


Hlavové guľové hlavy série GX sú hliníkové hlavy s nízkym profilom, ktoré sú navrhnuté na extrémne zaťaženie.

Takisto sú vybavené dvoma panoramatickými základňami, prvou v spodnej časti, štandardne pod guľovou hlavou, a druhou, teraz pod rýchloupínacou doštičkou. Oba majú presne vyznačené stupnice, vďaka ktorým sa hlava pri panoramatických fotografiách ľahko nastavuje. Pohyb oboch základní je 360° a možno ich zablokovať v ľubovoľnej polohe.
Veľký guľový čap, ktorým sú hlavy série GX vybavené, uľahčuje manipuláciu s naloženou hlavou.
Otáčacia doštička Benro PU56 je kompatibilná so systémom Arca a možno ju v základni hlavy posúvať približne o 1,5 cm dopredu a dozadu, čo oceníte pri potrebe jemného doladenia ideálnej polohy, napríklad pri makrofotografii.
Rýchloupínacia doštička je chránená proti náhodnému vykĺznutiu z hlavy svojou konštrukciou a tiež bezpečnostným systémom P&T, ako je to tradíciou u hláv Benro.
Pod rýchloupínacou doštičkou, v základni hlavy, je integrovaná vyrovnávacia doštička.
Otočné voliče hlavy majú nový kónický tvar, voliče krásne zapadajú medzi prsty a nastavenie hlavy je vždy rýchle a presné.
V porovnaní s predchádzajúcim modelom nízkoprofilovej hlavy Benro GX halva má až o 30 % účinnejšiu aretáciu sklonu s dvoma voličmi. To oceníte najmä pri maximálnom zaťažení tejto vynikajúcej hlavy.

Nízkoprofilové hlavy Benro GX
  nosnosť hmotnosť výška
Benro GX25 25 kg 340 g 85 mm
Benro GX30 30 kg 380 g 85 mm
Benro GX35 35 kg 400 g 90 mm

Kľúčové vlastnosti guľových hláv Benro GX:

Dve panoramatické základne s 360° otáčaním a samočinným blokovaním Kalibračné značky na presné nastavenie Veľká guľa uľahčuje manipuláciu s naloženou hlavou O 30 % silnejší dvojitý zámok sklonu v porovnaní s predchádzajúcim modelom

Vybrané parametre
Hmotnosť 1510 g
Priemer nohy maximálny 28,6 mm
Nosnosť 14 kg
Maximálna výška (stiahnutý str. stĺpik) 130 cm
Min. výška 19 cm
Horizontálny stĺpik Nie
Transportná dĺžka 54 cm
Materiál Uhlíkové vlákno
Počet sekcií nôh 4
Uzatváranie nôh Twist
Sortiment Foto a video
Kategorie Stativy příslušenství