Fujifilm X-H2S telo

-9% Doprava Zadarmo
252 bodov do vernostného systému
Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke Prosím, informujte ma hneď, ako bude tovar opäť k dispozícii.

Výrobca

Kód produktu
801061

Hmotnosť balenia
1.5 kg

• 26,1 Mpx
• veľkosť snímača APS-C
• 6,2K video
• ISO 80-51200
• 425 bodov AF
• 3" výklopný dotykový displej
• EVF
• stabilizácia obrazu ... Prečítajte si viac

 • 26,1MP snímač APS-C X-Trans s technológiou BSI
 • 4K 120p, 6,2K 30p, FHD 240p 10-bitové video
 • Interný formát ProRes 422 HQ a F-Log 2
 • Stabilizácia obrazu v tele so 7 stupňami
 • Elektronický hľadáčik OLED s 5,76 milióna bodov
 • 3" LCD dotykový displej s premenlivým uhlom pohľadu a 1,62 m bodmi
 • Elektronická uzávierka 40 fps, mechanická uzávierka 15 fps
 • Hybridné automatické zaostrovanie so 425 bodmi, detekcia objektu AI
 • ProRes a Blackmagic RAW cez HDMI
 • Sloty pre karty CFexpress typu B a SD UHS-II

FUJIFILM X-H2S je multimediálna bezzrkadlovka s novo vyvinutým stohovateľným snímačom X-Trans, vylepšeným automatickým zaostrovaním a detekciou objektu a pôsobivým záznamom videa v rozlíšení 6,2 K. Tento fotoaparát je vrcholom systému X a spája intuitívnosť, dizajn a kvalitu obrazu, ktorými je spoločnosť FUJIFILM známa, s novým, rýchlym prístupom k aplikáciám videa a sériového snímania.

Snímač so stohovaním a 64-bitovým spracovaním - snímač BSI X-Trans 5 so stohovaním

Prvý fotoaparát radu X so skladaným snímačom X-H2S je vybavený 26,1MP snímačom BSI formátu APS-C so skladanou technológiou X-Trans 5, ktorá oproti predchádzajúcim generáciám zvyšuje rýchlosť čítania a zlepšuje výkon pri slabom osvetlení. Po prvé, ako snímač X-Trans využíva jedinečnú sústavu farebných filtrov, ktorá prirodzene minimalizuje moiré a prispieva k prirodzenejšiemu podaniu farieb; ďalej konštrukcia BSI pomáha znižovať šum a zlepšuje tonalitu a čistotu; a napokon, skladaná konštrukcia výrazne znižuje rolling shutter a iné skreslenie pohybu, vďaka čomu je vhodnejšia na vysokorýchlostné videozáznamy a fotografovanie.

X-Processor 5

Partnerom prepracovaného snímača je nový procesor X-Processor 5, ktorý využíva 64-bitové spracovanie a v porovnaní s modelom X-T4 poskytuje 3× vyššiu rýchlosť spracovania videa a fotografií. Na strane videa to umožňuje nahrávanie s vysokým dátovým tokom až 6,2K, napríklad ProRes 422 HQ, alebo vysokorýchlostné nahrávanie, napríklad 240 snímok za sekundu pri Full HD.

Na strane fotografií toto rýchle spracovanie znamená rýchlejšie snímanie, ktoré je vhodné pre fotografovanie pohybujúcich sa objektov. Pri práci s elektronickou uzávierkou môžete snímať rýchlosťou až 40 snímok za sekundu s vyrovnávacou pamäťou 140 po sebe idúcich nekomprimovaných snímok. Pri použití mechanickej uzávierky môžete snímať rýchlosťou až 15 snímok za sekundu spolu s možnosťou zhotoviť až 1000 nespracovaných snímok v jednej sérii.

Toto spracovanie využíva video aj fotografie, a to aj vďaka sofistikovanému systému automatického zaostrovania s umelou inteligenciou, ktorý pomáha dosiahnuť 14-stupňový dynamický rozsah a umožňuje široký rozsah citlivostí od ISO 160-12800.

Výkonné funkcie videa

Interný záznam 4K 120p a 6,2K 30p
Fotoaparát X-H2S so záľubou vo videozáznamoch má dobre vyvinutý systém záznamu, ktorý ho radí do kategórie "hybridných" fotoaparátov, rovnako dobre fungujúcich pri nahrávaní videa aj pri fotografovaní. Interný 4:2:2 10-bitový záznam je možný v rozlíšení DCI/UHD 4K s frekvenciou až 120p a v rozlíšení Full HD s frekvenciou až 240p, ako aj v otvorenom nastavení 3:2 6,2K, ktoré je vhodné pre anamorfné aplikácie. Podporovaný je aj celý rad kodekov vrátane H.265 a troch úrovní ProRes: 422 HQ s vysokým dátovým tokom, štandardný 422 a viacnásobne komprimovaný 422 LT.
Externé surové nahrávanie
Pomocou portu HDMI plnej veľkosti možno po spárovaní s kompatibilným externým rekordérom nahrávať surové video. Možný je záznam vo formáte ProRes RAW aj Blackmagic RAW, ako aj možnosť pracovať s profilmi F-Log alebo F-Log 2, ktoré podporujú rozlíšenie až 6,2K open gate.

Vylepšené automatické zaostrovanie a stabilizácia obrazu

Hybridné automatické zaostrovanie s hlbokým učením AI
Vďaka vylepšenému spracovaniu je výkon automatického zaostrovania výrazne rýchlejší a inteligentnejší. Tento hybridný zaostrovací systém využíva 425 bodov fázovej detekcie a teraz je citlivý až do hodnoty -7 EV, aby mohol pracovať v skutočne slabom osvetlení. Vďaka podpore hlbokého učenia, adaptívneho algoritmu umelej inteligencie, je tento zaostrovací systém vhodnejší na automatickú detekciu a sledovanie rôznych typov objektov. V porovnaní s predchádzajúcimi zaostrovacími systémami boli funkcie detekcie tváre a očí fotoaparátu X-H2S vylepšené, aby boli presnejšie a zohľadňovali jedinečné črty, ako sú okuliare, zaclonenie tváre a línie vlasov. Rozsah rozpoznávaných typov objektov bol rozšírený aj o autá, lietadlá, vlaky, motocykle, vtáky, kone, psy, mačky a ďalšie.

Stabilizácia obrazu v tele
Vstavaná päťosová stabilizácia obrazu s posunom snímača pomáha minimalizovať výskyt chvenia fotoaparátu až o 7 stupňov. Tento systém funguje v spojení s väčšinou objektívov série X vrátane objektívov bez stabilizácie a poskytuje výhody pri práci s dlhšími časmi uzávierky a pri snímaní v náročných svetelných podmienkach. Okrem toho možno pri nahrávaní videa použiť aj digitálnu stabilizáciu obrazu, ktorá ďalej pomáha stabilizovať zábery, najmä pri snímaní z ruky.

Praktický a odolný dizajn

 • Veľký elektronický hľadáčik OLED s ostrým rozlíšením 5,76 milióna bodov a 0,8-násobným zväčšením pre jasné a jasné detaily na úrovni očí.
 • Zadný 3,0" LCD displej má vysoké rozlíšenie 1,62 m bodov a dotykové rozhranie na intuitívne ovládanie. Jeho konštrukcia s variabilným uhlom tiež znamená, že obrazovku možno nakloniť do strany, nakloniť nahor alebo nadol a zatvoriť s obrazovkou pri tele kvôli ochrane.
 • Monochromatický 1,28" LCD displej na hornom paneli je jednoduchým prostriedkom na rýchlu kontrolu nastavení skenovania.
 • Dva sloty na pamäťové karty zahŕňajú jeden slot CFexpress typu B a jeden slot SD UHS-II na flexibilné ukladanie súborov. Slot CFexpress typu B by sa mal uprednostniť na nahrávanie videa s vyšším dátovým tokom a rýchle sériové snímanie a slot SD je vhodnou alternatívou na zálohovanie alebo menej rýchle snímanie.
 • Batéria NP-W235 poskytuje približne 720 snímok na jedno nabitie pri prevádzke elektronického hľadáčika v úspornom režime alebo približne 580 snímok v normálnom režime.

Spojenia

 • Plný port HDMI typu A na výstup videa na externý rekordér alebo monitor.
 • Port USB 3.2 Gen 2 typu C podporuje tethering, prenos dát a nabíjanie batérie fotoaparátu.
 • 3,5 mm porty pre slúchadlá a externý mikrofón na lepšiu kontrolu nad nahrávaním zvuku.
 • Synchronizačný port PCPC pre synchronizáciu blesku.
 • 2,5 mm port diaľkového ovládania na použitie káblových diaľkových ovládačov.
 • Integrované pripojenie Bluetooth a Wi-Fi umožňuje bezdrôtové zdieľanie snímok do mobilného zariadenia alebo používanie zariadenia na diaľkové ovládanie fotoaparátu.

Módy simulácie filmu

Režimy simulácie filmu umožňujú reprodukovať vzhľad a pocit niekoľkých typov filmov FUJIFILM vrátane filmov Provia, Velvia, Astia, Classic Chrome, Classic Neg, Nostalgic Neg, Pro Neg Hi, Pro Neg. Štandardné, Eterna, Eterna Bleach Bypass, Acros, Monochrome a Sepia. Okrem toho je možné nastaviť efekt Zrno, ako aj efekt Farebný chróm na doladenie vzhľadu obrázkov.

Vybrané parametre
Hmotnosť 660 g
Set s objektívom alebo telo Iba telo
Bajonet objektívu Fujifilm X
Výška 95 mm
Šírka 136 mm
Hĺbka 93 mm
Obrazová stabilizácia Áno
Typ snímača APS-C (DX)
Faktor orezania snímača 1,5
Efektívne rozlíšenie 26 Mpx
Hľadáčik Elektronický
Rozlíšenie videa 4096 × 2160 px (4K)
Maximálna ISO 51200 ISO
Minimálna ISO 80 ISO
Pätica pre blesky Áno
Wi-Fi Áno
Externý mikrofon Áno
Konektor pre slúchadlá Áno
Typ akumulátora NP-W235
Dátum uvedenia na trh 2022/06
Rozmer obrazového snímača 23,5 × 15,6 mm
Pamäťové karty Secure Digital (SD), SDHC, SDXC, CFexpress typ B