Fujifilm X-Pro3 DURATEC strieborné

-21%
183 bodov do vernostného systému
Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke Externý sklad Oehling Group

Výrobca

Kód produktu
794850

Hmotnosť balenia
1.5 kg

Nová vlajková loď spoločnosti Fujifilm v oblasti fotoaparátov so snímačom veľkosti APS-C v striebornej farbe DURATECT. ... Prečítajte si viac

 • Atraktívny retro dizajn
 • 26,1MPX snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4
 • Obrazový procesor X-Processor 4
 • Hybridný 0,5-násobný hľadáčik OVF s 3,69 m-OLED EVF
 • Zobrazenie stavových informácií
 • 3,0" skrytá dotyková obrazovka so 180° náklonom
 • Video DCI/UHD 4K pri 30 fps
 • Bluetooth a Wi-Fi
 • Dva sloty na pamäťové karty SD
 • Režimy simulácie filmu
 • 425-bodový hybridný systém AF

 
Okrem obrazových schopností je silnou stránkou fotoaparátu X-Pro3 aj jeho prepracovaný dizajn. Unikátny je hybridný hľadáčik, ktorý kombinuje optický a elektronický (OLED s 3,69 milióna pixelov). Tieto dva režimy sledovania môžete okamžite zmeniť pomocou špeciálnej páčky na prednej strane fotoaparátu, čo vám umožní vybrať si medzi jednoduchosťou a rýchlosťou OVF a presnosťou a všestrannosťou EVF. X-Pro3 má aj zadný LCD displej so skrytým 180° výklopným dotykovým displejom, ktorý má rozlíšenie 1,62 milióna pixelov. Vďaka jedinečnej koncepcii výklopného LCD displeja je 3,0" obrazovka skrytá smerom k telu, keď sa nepoužíva. Alternatívne je pri snímaní k dispozícii sekundárny stavový displej. Tieto kombinácie umožňujú jednoduchšie a efektívnejšie snímanie, vhodné najmä na momentky.

Jedinečné

Jedinečná skrytá konštrukcia LCD sa sklopí o 180° a odhalí veľký 3,0" dotykový displej s rozlíšením 1,62 milióna bodov.  Pri preprave alebo snímaní cez hľadáčik je obrazovka skrytá v tele fotoaparátu, aby sa zabránilo rozptyľovaniu alebo zbytočnému poškodeniu. Na zadnej strane veľkého 3,0" displeja sa nachádza menší informačný stavový displej, ktorý môže zvýrazniť nastavenia expozície alebo grafiku používanú na simuláciu filmu.

Dva sloty na karty SD umožňujú flexibilnejšie a spoľahlivejšie spôsoby ukladania snímok.

Vrchná doska obsahuje rad voličov a ovládacích prvkov s detentormi na rýchle a intuitívne ovládanie, napríklad na nastavenie expozície. Volič rýchlosti uzávierky obsahuje aj volič ISO na potvrdenie nastavenia citlivosti bez toho, aby ste museli zapnúť fotoaparát, a volič korekcie expozície umožňuje vybrať +/- 3 EV v krokoch po 1/3. Takto môžete zmeniť nastavenia pred snímaním bez toho, aby ste museli spustiť fotoaparát, alebo sa jednoducho veľmi rýchlo pripraviť na snímanie.

Predné a zadné príkazové voliče integrujú funkciu Push na uľahčenie používania a výberu nastavení.

Špeciálna páčka zaostrovania poskytuje rýchlejšie a intuitívnejšie ovládanie výberu konkrétnych zaostrovacích polí počas snímania.

Integrovaná technológia Bluetooth 4.2 s nízkou spotrebou energie umožňuje bezdrôtovo zdieľať snímky s mobilným zariadením alebo používať zariadenie na diaľkové ovládanie fotoaparátu.

26,1 Mpx snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4 a procesor X 4

Fotoaparát X-Pro3 stavia na veľmi všestrannom 26,1-megapixelovom snímači X-Trans CMOS 4 veľkosti APS-C, ktorý vďaka zloženiu BSI umožňuje plynulé vykresľovanie tónov, lepší výkon pri slabom osvetlení a natívnosť pri nízkej citlivosti ISO 160. Snímač X-Trans využíva "náhodné" usporiadanie pixelov, ktoré poskytuje vysokú kvalitu a ostrosť obrazu vďaka vynechaniu optického low-pass filtra. Na rozdiel od bežných pixelových vzorov zloženie X-Trans viac napodobňuje bežný analógový film. Vytvára jemné farebné a tonálne prechody a zároveň redukuje moiré a aliasing.

Konštrukcia snímača zahŕňa pokročilý systém automatického zaostrovania s fázovou detekciou so 425 voliteľnými bodmi, ktoré pokrývajú takmer celú plochu snímača. Systém AF poskytuje rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie v rôznych svetelných podmienkach. Zobrazovacie a zaostrovacie funkcie dopĺňa aktualizovaný procesor X-Processor 4, ktorý umožňuje rýchlejší výkon celého systému fotoaparátu.

Video UHD a DCI 4K

Fotoaparát X-Pro3 ponúka lákavú škálu funkcií videa vrátane interného záznamu DCI/UHD 4K pri frekvencii až 30 snímok za sekundu. Rýchlosť procesora X-Processor 4 je veľkým prínosom pre celkový výkon videa, pretože umožňuje vysokú rýchlosť čítania pri nahrávaní v rozlíšení 4K a pomáha znižovať skreslenie "rolling shutter" pri natáčaní pohybujúcich sa objektov. Fotoaparát je vybavený 2,5 mm/3,5 mm "jack" portom a externým adaptérom pre mikrofón na rozšírenie zvuku.

Režimy simulácie filmu a efekty orezania

Fotoaparát X-Pro3 využíva bohatú históriu spoločnosti FUJIFILM v oblasti tradičnej filmovej fotografie a integruje niekoľko režimov simulácie filmu. Tieto režimy napodobňujú vzhľad a atmosféru niektorých klasických obľúbených filmov vrátane režimu Eterna, ktorý kopíruje vzhľad filmového pásu s tlmenými farbami a bohatšími tieňmi.

Acros, ktorý ponúka jemné tóny, hlbokú čiernu a jemné detaily

Klasický chróm, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval tlmené tóny a hlbokú reprodukciu farieb, podobne ako staršie diapozitívy.

K dispozícii je aj niekoľko ďalších efektov pre čiernobielu aj farebnú fotografiu. Okrem simulácie konkrétnych typov filmov je k dispozícii aj režim Grain Effect, ktorý replikuje vzhľad starých filmových fotografií s organickou textúrou, ktorá je obzvlášť viditeľná pri tlači.

Vybrané parametre
Hmotnosť 497 g
Set s objektívom alebo telo Iba telo
Bajonet objektívu Fujifilm X
Výška 83 mm
Šírka 141 mm
Hĺbka 46 mm
Obrazová stabilizácia Nie
Typ snímača APS-C (DX)
Faktor orezania snímača 1,5
Efektívne rozlíšenie 26,1 Mpx
Hľadáčik Elektronický
Rozlíšenie videa 4096 × 2160 px (4K)
Maximálna ISO 12800 ISO
Minimálna ISO 160 ISO
Pätica pre blesky Áno
Wi-Fi Áno
Externý mikrofon Áno
Konektor pre slúchadlá Nie
Typ akumulátora NP-W126S
Dátum uvedenia na trh 2019/10
Rozmer obrazového snímača 23,5 × 15,6 mm
Pamäťové karty Secure Digital (SD)