NEPREMEŠKAJTE JESENNÝ VÝPREDAJ - viac ako 500 položiek - ZĽAVA až 80 %

Fujifilm X-T5 bezzrkadlovka s objektívom XF16-80mm (strieborný)

Novinky
243 bodov do vernostného systému
Cena
2 439,67 €

Výrobca

Kód produktu
801651

Hmotnosť
1.5 kg

Informujte o dostupnosti Sledovať dostupnosť - Prosím, informujte ma hneď, ako bude tovar opäť k dispozícii.

- 40 Mpx
- Veľkosť snímača APS-C
- 6.2K video
- ISO 64-51200
- 425 bodov AF
- 3" Naklápacia dotyková obrazovka
- elektronický hľadáčik
- stabilizácia obrazu ... Prečítajte si viac

 • 40MP snímač APS-C X-Trans CMOS 5 HR BSI
 • 4K 120p, 6,2K 30p, FHD 240p 10-bitové video
 • Stabilizácia obrazu v tele so 7 stupňami
 • Inteligentný hybridný systém automatického zaostrovania so 425 bodmi
 • Elektronický hľadáčik OLED s 3,69 milióna bodov
 • 3" výklopný dotykový displej LCD s rozlíšením 1,84 mil. bodov
 • Elektronická uzávierka 20 fps, mechanická uzávierka 15 fps
 • 160MP Pixel Shift Multi-Shot - skladané fotografie
 • Pripojenie Bluetooth a Wi-Fi
 • ProRes a Blackmagic RAW cez HDM

Multimediálna výkonná digitálna bezzrkadlovka FUJIFILM X-T5 je vybavená novo vyvinutým 40MP snímačom APS-C X-Trans CMOS 5 HR BSI, ktorý poskytuje jednoducho ohromujúce výsledky. Tento fotoaparát, ktorý je veľkosťou porovnateľný s pôvodným modelom X-T1 a ľahší ako jeho predchodca, má klasické usporiadanie voličov a špičkové technológie, medzi ktoré patrí sedemstupňový systém stabilizácie obrazu v tele, režim Pixel Shift Multi-Shot pre 160MP súbory a zmrazenie akcie pri rýchlosti uzávierky až 1/180 000 s elektronickou uzávierkou.

Okrem všestranného súboru fotografických funkcií je X-T5 aj veľmi schopným zariadením na tvorbu filmov, ktoré dokáže interne zaznamenávať až 6,2K v 10-bitovom farebnom formáte 4:2:2 alebo 12-bitový ProRes RAW a Blackmagic RAW cez HDMI.

40MP snímač APS-C X-Trans CMOS 5 HR BSI

Fotoaparát X-T5 ponúka najvyššiu kvalitu obrazu a je vybavený 40MP snímačom X-Trans 5 HR CMOS v kompaktnom a ľahkom tele, ktoré maximalizuje funkčnosť a prenosnosť. Obrazový výkon nie je obmedzený zmenšenou veľkosťou fotoaparátu. Naopak, vylepšený algoritmus spracovania obrazu fotoaparátu X-T5 poskytuje vynikajúce výsledky a je plný detailov v celom prirodzenom rozsahu citlivosti ISO fotoaparátu.

Výkonné funkcie videa

Dynamický fotoaparát s výkonnými funkciami videa môže interne nahrávať videá s rozlíšením až 6,2K pri 30p v 10-bitovej farbe 4:2:2. Okrem toho je k dispozícii režim 4K HQ, ktorý prevzorkuje 6,2K zábery pre vynikajúci výstup 4K. Toto vyššie rozlíšenie videí odomyká funkciu 2-násobného digitálneho priblíženia, ktorá poskytuje ďalšiu všestrannosť vo fotoaparáte bez výrazného zníženia kvality.

Externý nespracovaný záznam

Nahrávanie je možné v režimoch F-Log aj F-Log2, pričom druhý z nich poskytuje rozšírený dynamický rozsah viac ako 13 stupňov. Okrem toho je možné 12-bitový formát ProRes RAW a Blackmagic RAW vyviesť do príslušných zariadení Atomos a Blackmagic cez HDMI.

Inteligentný hybridný systém automatického zaostrovania so 425 bodmi

Fotoaparát X-T5 sa vyznačuje vynikajúcim výkonom automatického zaostrovania pomocou 425 bodov s fázovou detekciou a teraz má citlivosť až -7 EV na prácu pri skutočne slabom osvetlení. Vďaka podpore hlbokého učenia, adaptívneho algoritmu umelej inteligencie, je tento zaostrovací systém vhodnejší na automatickú detekciu a sledovanie zvierat, športovcov, vtákov, áut, motocyklov a pohybujúcich sa objektov.

Stabilizácia obrazu v tele

Chvenie fotoaparátu je minimalizované vďaka systému stabilizácie obrazu v tele (IBIS). Vstavaná päťosová stabilizácia obrazu s posunom snímača pomáha minimalizovať výskyt chvenia fotoaparátu až o 7 stupňov. Tento systém funguje v spojení s väčšinou objektívov série X vrátane objektívov bez stabilizácie a prináša výhody pri práci s dlhšími časmi uzávierky a pri snímaní v náročných svetelných podmienkach. Okrem toho možno pri nahrávaní videa použiť aj digitálnu stabilizáciu obrazu, ktorá ďalej pomáha stabilizovať zábery, najmä pri nahrávaní z ruky.

Pixel Shift Multishot

Funkcia Pixel Shift Multishot, ktorá využíva systém IBIS fotoaparátu na presný posun snímača, automaticky zaznamená 20 samostatných snímok jediným stlačením spúšte. Výsledné súbory sa skombinujú pomocou softvéru Pixel Shift Combiner, čím sa štvornásobne zvýši rozlíšenie fotoaparátu a vytvorí sa 160Mpx súbor bohatý na detaily. Je ideálny pre komerčné aplikácie alebo digitálnu archiváciu, ale aj pre všetky statické objekty, pri ktorých je najdôležitejšia kvalita obrazu.

Vytvorené pre rýchlosť

Fotoaparát X-T5 poskytuje vysoko výkonné snímanie obrazu, ktoré je pripravené na akciu bez ohľadu na to, ako rýchlo sa objekt pohybuje. Maximálna rýchlosť elektronickej uzávierky 1/180 000 s a maximálna rýchlosť mechanickej uzávierky 1/8000 s zastaví akýkoľvek objekt v pohybe, zatiaľ čo čas oneskorenia len 35 ms poskytuje takmer okamžitú reakciu po stlačení tlačidla spúšte. Držte prst na spúšti a fotoaparát X-T5 bude zaznamenávať snímky rýchlosťou až 15 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou alebo 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou. V každom prípade vám neunikne žiadny dôležitý moment.

Režimy simulácie filmu

Režimy simulácie filmu umožňujú reprodukovať vzhľad niekoľkých typov filmov FUJIFILM vrátane filmov Provia, Velvia, Astia, Classic Chrome, PRO Neg.Std, PRO Neg. Hi, Classic Neg, Nostalgic Neg, Eterna Cinema, Eterna Bleach Bypass, Acros, Acros + Ye Filter, Acros + R Filter, Acros + G Filter, Black & White, Black & White + Ye Filter, Black & White + R Filter, Black & White + G Filter a Sepia.

Vylepšený dizajn karosérie

 • Veľký elektronický hľadáčik OLED s ostrým rozlíšením 3,69 milióna bodov na jasné a detailné zobrazenie v úrovni očí. Okrem toho tento elektronický hľadáčik ponúka 0,8-násobné zväčšenie na jednoduché sledovanie obrazu, ktoré je oproti jeho predchodcovi vylepšené o potlačenie paralaxy a skreslenia. Obnovovacia frekvencia 100 snímok za sekundu pritom umožňuje snímanie prakticky bez medzier.
 • Veľký 3,0" dotykový displej LCD s rozlíšením 1,62 mil. umožňuje intuitívne ovládanie a prehrávanie a výklopná konštrukcia výrazne uľahčuje prácu pri snímaní z vysokých a nízkych uhlov.
 • Pomocou batérie NP-W235 možno na jedno nabitie zaznamenať až 680 záberov a mechanická uzávierka zaručuje 500 000 spustení pre dlhodobú presnosť a spoľahlivosť.

Pripojenie

 • Port Micro-HDMI na výstup videa na externý rekordér alebo monitor.
 • Port USB 3.2 Gen 2 podporuje tethering, prenos dát a nabíjanie batérie priamo vo fotoaparáte.
 • 3,5 mm port externého mikrofónu na lepšiu kontrolu nad nahrávaním zvuku.
 • Synchronizačný port PC na synchronizáciu blesku.
 • 2,5 mm port diaľkového ovládania na použitie s káblovými diaľkovými ovládačmi.
 • Integrované pripojenie Bluetooth a Wi-Fi umožňuje bezdrôtovo zdieľať snímky do mobilného zariadenia alebo používať zariadenie na diaľkové ovládanie fotoaparátu.
Vybrané parametre
Hmotnosť 557 g
Set s objektívom alebo telo Set s objektívom
Bajonet objektívu Fujifilm X
Výška 91 mm
Šírka 130 mm
Hĺbka 64 mm
Obrazová stabilizácia Áno
Typ snímača APS-C (DX)
Faktor orezania snímača 1,5
Efektívne rozlíšenie 40 Mpx
Hľadáčik Elektronický
Rozlíšenie videa 6240 × 3510 px (6.2K)
Maximálna ISO 51200 ISO
Minimálna ISO 64 ISO
Pätica pre blesky Áno
Wi-Fi Áno
Externý mikrofon Áno
Konektor pre slúchadlá Nie
Typ akumulátora NP-W235
Dátum uvedenia na trh 2022/11
Rozmer obrazového snímača 23,5 × 15,7 mm
Pamäťové karty Secure Digital (SD), SDHC, SDXC