Šedá 18% kalibračnej karta 10x13cm (GC18S)

-30%
0 bodov do vernostného systému
Cena
2,80 € s DPH

Štandardná cena
4 € s DPH

Ušetríte
30% (1,20 €)

Výrobca

Kód produktu
778926

Hmotnosť balenia
18 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme zajtra
ks

Sivá tabuľka je pomôcka na určenie pomerov osvetlenia v scéne. Je neutrálne sivá, s rozmermi 10x13 cm, na pevnej podložke.

Šedé kalibračné tabuľky sú užitočné na:

  • určenie správnej expozície
  • meranie svetelného kontrastu scény
  • vyváženie farieb pri duplikácii

Chráňte tabuľku pred vlhkosťou, prachom, svetlom a najmä mechanickým poškodením.

Návod na používanie sivej 18% kalibračnej tabuľky 10x13cm GC18S

A) NASTAVENIE EXPOZÍCIE:
Polohujte tabuľku tak, aby na ňu a hlavný objekt svietilo rovnaké svetlo. Expozíciu zmerajte expozimetrom vo fotoaparáte alebo ručným expozimetrom zo vzdialenosti 15 cm. Pozor na tiene vrhané počas merania. Ak fotografujete veľmi tmavý objekt, zvýšte expozíciu o 1/2 až 1 stupeň, v prípade veľmi svetlého objektu expozíciu mierne znížte. 

B) KONTRAST OSVETLENIA SCÉNY:
nemal by presiahnuť 2 expozičné stupne. Pomocou sivej tabuľky nastavte svetlá tak, aby ste dosiahli vhodný kontrast osvetlenia. Umiestnite stôl vedľa predmetu. Zapnite všetky svetlá, nasmerujte stôl na hlavné svetlo a zmerajte celkové osvetlenie objektu. Žiadne sekundárne svetlo by nemalo svietiť priamo do expozimetra Zaznamenajte meranie v exp.stupňoch. Vypnite hlavné svetlo. Namierte tanier smerom k fotoaparátu. Zaznamenajte druhé čítanie. Odčítajte kontrast osvetlenia scény. V prípade potreby upravte osvetlenie. 

C) Cvičenie na farebnú kópiu:
Položte sivú dosku na okraj fotografovanej scény ako referenciu zaznamenávajúcu farbu osvetľujúceho svetla alebo zhotovte záber raz s doskou a raz bez nej. Optimálna reprodukcia sivej tabuľky nemusí byť vždy neutrálna sivá. Filmy často nereprodukujú sivú farbu verne, keď sú všetky ostatné farby dokonale vyvážené. 

Vybrané parametre
Sortiment Studio
Kategorie Produktová fotografie
Šedá 18% kalibračnej karta 10x13cm (GC18S)