Novinky
55 bodov do vernostného systému
Cena
555,37 €

Výrobca
Sony

Kód produktu
801111

Hmotnosť
1.5 kg

Informujte o dostupnosti Sledovať dostupnosť - Prosím, informujte ma hneď, ako bude tovar opäť k dispozícii.

• pre snímače APS-C • zodpovedá ohniskovej vzdialenosti 16,5 mm na snímači Full frame • zaostrovanie od 15 cm • rýchly, presný a tichý motor zaostrovania • 7-lamelová clona objektívu • odolnosť voči prachu a vlhkosti ... Prečítajte si viac

  • Objektív s bajonetom Sony E / formát APS-C
  • 16,5 mm (ekvivalent 35 mm)
  • Rozsah clony: f/1,8 až f/16
  • Super ED, ED a asférické prvky
  • Dva lineárne motory AF; interné zaostrovanie
  • Min. Zaostrovacia vzdialenosť 15 cm
  • Konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti
  • Zaoblená clona so 7 lamelami

Objektív APS-C je ideálny na filmovanie a fotografovanie

Vďaka ohniskovej vzdialenosti 11 mm (ekvivalent 16,5 mm pre 35 mm full-frame formát) pre dynamické snímky a svetelnosti F1,8, ktorá zaručuje rozmazanie, váži objektív len 181 g (6,4 oz). Je vhodný pre telá so snímačom APS-C a umožňuje vám fotografovať, nech ste kdekoľvek. Objektív je vybavený dvoma lineárnymi motormi na presné automatické zaostrovanie počas fotografovania a filmovania.

Hlboký, výrazný efekt rozmazania

Maximálna clona F1,8 umožňuje dosiahnuť silný efekt rozmazania na pôsobivých snímkach. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 0,12 m a 0,2-násobné zväčšenie umožňujú zachytiť detailné zábery so širokým rozostreným pozadím. Presne riadená sférická aberácia a kruhová clona so 7 lamelami výrazne prispievajú ku krásnemu rozostreniu, ktoré tento objektív ponúka.

Vysoké rozlíšenie v mimoriadne širokom zornom poli 11 mm

Moderná optika poskytuje konzistentne vysoké rozlíšenie až po okraje obrazu. Optimálne umiestnenie troch asférických prvkov ideálne koriguje zakrivenie poľa a zabezpečuje zachovanie vynikajúceho rozlíšenia v celej oblasti obrazu aj pri maximálnej clone. Tri prvky zo skla ED (s veľmi nízkym rozptylom) účinne potláčajú chromatickú aberáciu a farebné skreslenie v kontúrach, čím zabezpečujú úžasnú kvalitu obrazu.

Kompaktný a ľahký pre výnimočnú voľnosť pri fotografovaní

Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť objektívu ho predurčujú na použitie s telesami so snímačom APS-C. Vynikajúca mobilita a jednoduchá manipulácia sú skvelé na fotografovanie z ruky alebo z úchopu. Inovatívna kombinácia sférických a asférických prvkov poskytuje úžasný výkon napriek tomu, že objektív má rozmery len 66 x 57,5 mm a váži len 181 g.

Pokročilé automatické zaostrovanie maximalizuje rýchlosť tela

Dva lineárne motory zabezpečujú pôsobivo rýchle a presné automatické zaostrovanie a sledovanie pri fotografovaní a filmovaní. Automatické zaostrovanie a sledovanie sú dostatočne citlivé na to, aby naplno využili rýchlosť tela, takže aj rýchle alebo nepravidelne sa pohybujúce objekty možno zachytiť ticho a spoľahlivo.

Všestranný nástroj pre filmárov

S uhlom záberu, ktorý poskytuje 11 mm ohnisková vzdialenosť a vysoká svetelnosť F1,8, je ľahké zachytiť perspektívy dynamických objektov na rozľahlom pozadí s krásnym rozostrením. Pokročilá optická konštrukcia minimalizuje zmeny uhla záberu v závislosti od ohniskovej vzdialenosti a znižuje nežiaduce uhlové posuny vo filmoch. Tento jedinečný ultraširokouhlý objektív umožňuje použitie predných filtrov, čím ponúka výnimočnú kreatívnu flexibilitu v širokom spektre fotografických situácií.

Vynikajúca manipulácia a spoľahlivosť

Tento objektív je malý, ale veľmi spoľahlivý a výborne sa používa. Manuálne zaostrovanie s lineárnou odozvou umožňuje ručné zaostrovanie, zatiaľ čo tlačidlo blokovania zaostrenia a prepínač režimu zaostrovania ponúkajú ovládanie viacerých úloh. A aby sa zabezpečila maximálna spoľahlivosť v náročných vonkajších podmienkach, vyznačuje sa účinnou odolnosťou proti prachu a vlhkosti.

Vybrané parametre
Bajonet objektívu Sony E
Hmotnosť 181 g
Dĺžka 58 mm
Priemer 66 mm
Objektívy pre tému Krajiny, Interiéry, Architektúra, Video
Typ objektívu Pevný
Minimálna ohnisková vzdialenosť 11 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť 11 mm
Maximálna clona f/1,8
Minimálna clona f/1,8
Maximálna clona (max. zoom) f/16
Optická konštrukcia (prvkov/skupín) 12/11
Obrazová stabilizácia Nie
Slnečná clona súčasťou Áno
Počet lamiel clony 7
Otočný predný člen Nie
Minimálna vzdialenosť zaostrenia 12 cm
Typ snímača APS-C (DX)
Slnečná clona ALC-SH170
Závit filtra 55 mm
Autofocus (AF) Áno
Dátum uvedenia na trh 2022/06
Auto/Manual focus AF/MF Automatické zaostrovanie