Sony E PZ 10-20mm f/4 G (SELP1020G)

Novinky
99 bodov do vernostného systému
Cena
990,74 €

Výrobca
Sony

Kód produktu
801112

Hmotnosť
1.5 kg

Informujte o dostupnosti Sledovať dostupnosť - Prosím, informujte ma hneď, ako bude tovar opäť k dispozícii.

• pre snímače APS-C • zodpovedá ohniskovej vzdialenosti 15-30 mm na snímači Full frame • zaostrovanie od 13 cm • rýchly, presný a tichý zaostrovací motor • clona so 7 lamelami • odolnosť voči prachu a vlhkosti ... Prečítajte si viac

  • Objektív s bajonetom Sony E / formát APS-C
  • 15-30 mm (ekvivalent 35 mm)
  • Rozsah clony: f/4 až f/22
  • Vnútorný zoom
  • Dva lineárne motory AF; interné zaostrovanie
  • ED a asférické prvky
  • Konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti
  • Zaoblená clona so 7 lamelami

Ultraširokouhlý objektív APS-C F4 s motorovým zoomom

Najmenší ultraširokouhlý objektív APS-C s pevnou clonou F4 a motorizovaným zoomom
ponúka vynikajúcu mobilitu a vynikajúcu kvalitu obrazu pri fotografovaní a filmovaní. Plynulý motorizovaný zoom poskytuje plnú kontrolu nad rýchlosťou a kompozíciou, čo vám umožní lepšie zdôrazniť mimoriadne široké vizuálne perspektívy.

Najmenší a najľahší na svete

S dĺžkou 55 mm a hmotnosťou 178 gramov ide o najmenší a najľahší ultraširokouhlý objektív s motorovým zoomom a svetelnosťou F4. Vďaka internému zoomu a zaostrovaniu sa dĺžka objektívu pri zoomovaní alebo zaostrovaní nemení, čo ponúka stabilné ťažisko, ktoré je ideálne na natáčanie vlogov a videí pomocou gimbalu. Vďaka svojej vynikajúcej mobilite je skvelou voľbou pre širokú škálu situácií.

Dynamické perspektívy a zábery

S ohniskovou vzdialenosťou 10 mm (ekvivalent 35 mm formátu Full-Frame: 15 mm) na širokouhlom konci rozsahu zoomu je k dispozícii široký uhol záberu na zachytenie veľkých scén alebo odhalenie detailov malých scén. Tento objektív dokáže zachytiť aj dynamické snímky pomocou jedinečnej perspektívy, oddeliť objekty od pozadia a zdôrazniť vzdialenosť alebo rýchlosť vo videu.

Vynikajúca optika v kompaktnom objektíve

Tri asférické prvky potláčajú zakrivenie poľa a astigmatizmus, zatiaľ čo jeden asférický prvok ED potláča chromatickú aberáciu a poskytuje vysoké rozlíšenie obrazu v celom rozsahu zoomu od 10 do 20 mm (ekvivalent 35 mm formátu Full-Frame: 15 až 30 mm). Vďaka minimálnej zaostrovacej vzdialenosti 0,2 metra v režime AF, 0,13 až 0,17 metra v režime MF a prirodzenému rozostreniu série G vytvoríte pôsobivé snímky.

Citlivý motorizovaný zoom

Nový motorizovaný systém zoomu premieňa otáčanie ovládacieho krúžku zoomu na pohyb systému zoomu, čím zabezpečuje verné zachytenie kreatívneho zámeru. K dispozícii je aj páčka zoomu na veľmi pomalé zoomovanie konštantnou rýchlosťou, ktoré je pri manuálnom zoomovaní náročné. Približovanie možno ovládať aj na diaľku z voliteľného gripu GP-VPT2BT, ovládača RMT-P1BT alebo aplikácie Imaging Edge Mobile.

Optimalizované pre plynulé video

Pokročilé technológie objektívu obmedzujú posun zaostrenia pri zoomovaní a posun osi pri približovaní, aby boli videozáznamy vždy plynulé a kvalitné. Nežiaduce, rušivé zmeny uhla pohľadu a zaostrenia sú minimalizované, aby sa divák mohol úplne ponoriť do obrazu.

Vynikajúce automatické zaostrovanie pre fotografie a videá

Dva lineárne motory zabezpečujú rýchle automatické zaostrovanie s nízkymi vibráciami na sledovanie objektov počas snímania videosekvencií s vysokou frekvenciou a rýchlo sa pohybujúcich objektov počas sériového snímania. Zaostrovanie je dôležité najmä pri snímaní videa v rozlíšení 4K alebo 8K, najmä pri zoomovaní. Tento objektív ľahko zaostruje a hladko a ticho sleduje náročné objekty.

Vybrané parametre
Bajonet objektívu Sony E
Hmotnosť 178 g
Dĺžka 55 mm
Priemer 70 mm
Objektívy pre tému Krajiny, Interiéry, Architektúra, Video
Typ objektívu Zoom
Minimálna ohnisková vzdialenosť 10 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť 20 mm
Maximálna clona f/4
Minimálna clona f/4
Maximálna clona (max. zoom) f/22
Optická konštrukcia (prvkov/skupín) 11/8
Obrazová stabilizácia Nie
Slnečná clona súčasťou Áno
Počet lamiel clony 7
Otočný predný člen Nie
Minimálna vzdialenosť zaostrenia 13 cm
Typ snímača APS-C (DX)
Slnečná clona ALC-SH169
Závit filtra 62 mm
Autofocus (AF) Áno
Dátum uvedenia na trh 2022/06
Auto/Manual focus AF/MF Automatické zaostrovanie