Tamron 50-400mm f/4,5-6,3 Di III VC VXD pre Sony FE

Novinky
198 bodov do vernostného systému
Cena
1 983,47 €

Výrobca
Tamron

Kód produktu
801300

Hmotnosť
1.5 kg

Informujte o dostupnosti Sledovať dostupnosť - Prosím, informujte ma hneď, ako bude tovar opäť k dispozícii.

• pre snímače Full frame
• použitie na APS-C = 75-600 mm
• vhodné pre video a fotografie
• zaostrovanie od 25 cm
• rýchle a presné automatické zaostrovanie
• odolnosť voči prachu a vlhkosti
• optická stabilizácia obrazu ... Prečítajte si viac

  • Objektív Sony FE / full frame
  • Všestranný objektív pre bezzrkadlovky Sony
  • Rýchly, tichý a presný zaostrovací motor
  • Odolný voči prachu a vlhkosti
  • Pomer zobrazenia 1:2
  • Optická stabilizácia obrazu

Objektív 50-400 mm F/4,5-6,3 Di III VC VXD (model A067) vytvára úplne novú kategóriu vysoko výkonných ultra-zoomových objektívov pre bezzrkadlovky. Tento nový ultrateleobjektív s osemnásobným priblížením, ktorý začína na jedinečnej ohniskovej vzdialenosti 50 mm (bežne označovanej ako "štandardná" ohnisková vzdialenosť pre full-frame fotoaparáty), pre full-frame bezzrkadlovky Sony s bajonetom E-mount, má rovnakú veľkosť ako bežné objektívy so zoomom 100-400 mm, ale na širokom konci ponúka širší uhol záberu pre maximálnu všestrannosť.

Objektív 50-400 mm F4,5-6,3 je veľmi kompaktný s dĺžkou len 183,4 mm a hmotnosťou 1 155 g, ale poskytuje bezkonkurenčný optický výkon pri všetkých ohniskových vzdialenostiach. Napriek vysokému pomeru zväčšenia zabezpečuje efektívne usporiadanie špeciálnych optických prvkov vysokú kvalitu obrazu v celom rozsahu 50-400 mm.

Objektív je vybavený lineárnym zaostrovacím mechanizmom VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) spoločnosti TAMRON, ktorý ponúka vynikajúcu tichosť a rýchlu odozvu. Je tiež vybavený patentovaným mechanizmom stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) spoločnosti TAMRON, ktorý poskytuje univerzálne možnosti pre všetky scenáre snímania.

Vďaka tomu, že objektív 50-400 mm F4,5-6,3 poskytuje pomer zobrazenia 1:2 pri ohniskovej vzdialenosti 50 mm, umožňuje zhotovovať snímky takmer ako makroobjektív.
Veľkosť filtra je 67 mm, teda rovnaká ako u väčšiny ostatných bezzrkadloviek TAMRON, čo poskytuje väčšie pohodlie pri používaní viacerých objektívov s rovnakým závitom na filter.

Tamron Lens Utility - Nový softvér Tamron Lens Utility bol vyvinutý špeciálne na konfiguráciu kompatibilných objektívov. Softvér možno ovládať z počítača pripojením objektívu z jeho konektorového portu pomocou kábla USB-C od spoločnosti Tamron. Používatelia si môžu prispôsobiť funkcie a aktualizovať firmvér prostredníctvom objektívu. Pomocou individuálnych nastavení možno objektív optimálne prispôsobiť príslušnej situácii pri fotografovaní alebo natáčaní videa.
Objektív 50-400 mm umožňuje použitie statívového držiaka s nástavcom Arca, ktorý sa kupuje samostatne ako voliteľné príslušenstvo.

Vcelku je 50-400 mm F4,5-6,3 vysoko prenosný, všestranný objektív so zoomom, ktorý umožňuje používateľom nikdy nepremeškať príležitosť na fotografovanie, a to od štandardnej ohniskovej vzdialenosti 50 mm až po 400 mm ultrateleobjektív. Ide o prelomový produkt, ktorý vytvára úplne novú kategóriu ultrazoomových objektívov pre bezzrkadlovky, čo je pre spoločnosť TAMRON ďalším prvenstvom.

Vybrané parametre
Bajonet objektívu Sony E
Hmotnosť 1135 g
Dĺžka 183 mm
Objektívy pre tému Portréty, Sport, Divoká príroda a vtáky, Halový šport
Typ objektívu Zoom
Minimálna ohnisková vzdialenosť 50 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť 400 mm
Maximálna clona f/4,5
Minimálna clona f/6,3
Obrazová stabilizácia Áno
Slnečná clona súčasťou Áno
Otočný predný člen Nie
Minimálna vzdialenosť zaostrenia 25 cm
Typ snímača FF (Fullframe)
Závit filtra 67 mm
Autofocus (AF) Áno
Dátum uvedenia na trh 2022/07
Auto/Manual focus AF/MF Automatické zaostrovanie